Nekilnojamojo turto pardavimas turint nepilnamečių vaikų

Bendro pobūdžio teisininko konsultacija apie nekilnojamojo turto pardavimą turint nepilnamečių vaikų.

 

KLAUSIMAS: Ar auginant nepilnametį vaiką ir siekiant parduoti ar įkeisti šeimos būstą (nekilnojamąjį turtą) reikalingas teismo leidimas?

ATSAKYMAS: Turint nepilnamečių vaikų, teismo leidimas parduoti nekilnojamąjį turtą bus būtinas tada, kai norima parduoti vienintelį turimą šeimos gyvenamąjį būstą.

Jeigu šeima turi keletą jiems nuosavybės teise priklausančių gyvenamųjų patalpų, šeimos turtu pripažįstama tik viena iš jų ir tik tokiai patalpai yra reikalingas teismo leidimas. Faktą, kad tai yra šeimos gyvenamoji patalpa, patvirtina aplinkybės, jog pareiškėjai realiai ten gyvena, pavyzdžiui, būste yra deklaruota jų gyvenamoji vieta arba valstybės įmonėje „Registrų centras“ šis turtas yra deklaruotas kaip šeimos turtas.

Jeigu pareiškėjai ketina parduoti nekilnojamąjį turtą norėdami įsigyti kitą būstą, prašymą teismui dėl teismo leidimo išdavimo turi pateikti tuomet, kai ras pirkėją savo būstui ir su juo pasirašys preliminarią pirkimo-pardavimo sutartį bei suras ketinamą pirkti būstą ir su būsimu pardavėju pasirašys preliminarią nekilnojamojo turto pirkimo-pardavimo sutartį ar pateiks kitus įrodymus, patvirtinančius naujo būsto įsigijimo galimybes. Minėtas preliminarias ir galiojančias sutartis būtina pateikti teismui, kreipiantis dėl teismo leidimo parduoti nekilnojamąjį turtą išdavimo. Jeigu pareiškėjai nėra sudarę naujo būsto preliminarios pirkimo-pardavimo sutarties, prie prašymo dėl teismo leidimo išdavimo turi būti pateikti įrodymai, kaip bus apsaugoti nepilnamečių vaikų interesai (pavyzdžiui,  pateikiamas kitų asmenų patvirtintas sutikimas, kad jie suteikia pareiškėjams ir jų nepilnamečiams vaikams galimybę gyventi jiems priklausančioje patalpoje, sudaryta būsto nuomos sutartis ir pan.). Taip pat teismui turi būti pateikiami asmenų, suteikiančių pareiškėjams ir jų nepilnamečiams vaikams laikiną gyvenamąją vietą, nuosavybės teisę patvirtinantys dokumentai (išrašai iš valstybės įmonės „Registrų centras“).

 

Pažymime, kad ši konsultacija yra bendro pobūdžio. Jeigu turite konkrečių klausimų, kreipkitės į teisininką. Kontaktai: advokatė Marija Židonienė, el. p.: marija.zidoniene@gmail.com.

Vaizdo įrašas parengtas įgyvendinant projektą „Lietuvos kurčiųjų draugijos veiklos rėmimas 2021 metais“, kurį finansuoja Neįgaliųjų reikalų departamentas prie SADM.

 

 

Kokia jūsų reakcija?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
2
wow
0