Ką pasirinkti: testamentą, dovanojimą ar rentos sutartį?

Bendro pobūdžio teisininko konsultacija apie turto palikimą ir išlaikymą.

 

KLAUSIMAS: Žmonės kartais nori palikti turtą giminaičiams ar kitiems asmenims, siekiant mainais užsitikrinti, kad juos senatvėje prižiūrės ir jais pasirūpins, bet kartu nori ir neprarasti turto. Kokį būdą pasirinkti: dovanojimą, testamento sudarymą ar rentos sutartį?

ATSAKYMAS: Testamentas, dovanojimas ir rentos sutartis,  išlaikymo iki gyvos galvos sutartis yra skirtingi teisiniai būdai perleisti turtą trečiajam asmeniui. Dovanojimo sandoris yra besąlyginis, nes dovanos gavėjas nieko neprivalo vykdyti, o sutartyje negali nurodyti dovanos gavėjui jokių sąlygų – tai esminis skirtumas, nes išlaikymo iki gyvos galvos sutartyje yra dvi pareigos: viena – rentos, išlaikymo gavėjas perleidžia turtą, antra – išlaikymo teikėjas įsipareigoja teikti sutartyje išvardytas paslaugas.

Testamentu asmens paliktas turtas paveldėtojui atiteks testatoriui mirus, taigi dažnas prašymas, jog į testamentą būtų įrašyta sąlyga išlaikyti žmogų negalioja, nes testamentas dar nėra įsigaliojęs ir pradės galioti tik testatoriui mirus.

Kurį variantą pasirinkti priklauso nuo asmens norų, kadangi skiriasi rizika sudarius šiuos sandorius.

 

Pažymime, kad ši konsultacija yra bendro pobūdžio. Jeigu turite konkrečių klausimų, kreipkitės į teisininką. Kontaktai: advokatė Marija Židonienė, el. p.: marija.zidoniene@gmail.com.

Vaizdo įrašas parengtas įgyvendinant projektą „Lietuvos kurčiųjų draugijos veiklos rėmimas 2021 metais“, kurį finansuoja Neįgaliųjų reikalų departamentas prie SADM.

 

 

Kokia jūsų reakcija?

like
2
dislike
2
love
0
funny
0
angry
0
sad
1
wow
0