Interviu su Seimo nare Raminta Popoviene

Šių metų kovas iš ties kupinas naujienų. Viena iš jų - naujai priimtas įstatymas, kad nuo 2020 metų sausio 1 dienos daugiau televizijos laidų bus pritaikyta klausos ir regos negalią turintiems asmenims.

Už Seimo narės Ramintos Popovienės inicijuotą įstatymo pataisą kovo 21 d. vienbalsiai balsavo 99 parlamentarai. Tai ypač džiugi naujiena ir, kurčiųjų bendruomenė yra labai dėkinga, kad klausos negalią turintiems asmenims pagaliau atsiveria geresnės sąlygos informacijos prieinamumui.

Pagal naujai priimtą Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos įstatymo pataisą per mėnesį programos su lietuviškais subtitrais turi sudaryti ne mažiau kaip 50% viso mėnesio transliavimo laiko; programos verčiamos į lietuvių gestų kalbą, - ne mažiau kaip 20%. 

Nuo 2020 metų sausio 1 d. programų su lietuviškais subtitrais kas met didės 5% viso transliavimo laiko; programų verčiamų į gestų kalbą - ne mažiau kaip vienu procentu. 

Esame kelyje į šviesesnį rytojų, kuriame vis daugiau informacijos prieinamumo ir dar kartelį tariame didelį AČIŪ LR Seimo narei Raminta Popovienė ir Lietuvos Respublikos Seimo nariams.

Straipsnį, apie naujai priimtą įstatymo pataisą galite rasti ČIA

Kokia jūsų reakcija?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0