Skaidriai dirbančio ID: ką verta žinoti?

Nuo š. m. balandžio 1 d. kiekvienas statybos darbus atliekantis asmuo privalės turėti galiojantį Skaidriai dirbančio ID kodą.

 

Kas yra skaidriai dirbančio asmens identifikavimo kodas?

Tai „Sodros“ informacinėje sistemoje suformuotas kodas, patvirtinantis, kad asmuo dirba pagal darbo sutartį, yra savarankiškai dirbantis, komandiruotas į Lietuvos Respubliką ar dirba pagal civilinę sutartį, jei yra mažosios bendrijos vadovas.

Kas privalo turėti skaidriai dirbančio asmens identifikavimo kodą?

Skaidriai dirbančiojo identifikavimo kodą privalo turėti visi statybvietėje statybos darbus atliekantys asmenys.

Kaip bus galima gauti skaidriai dirbančiojo identifikavimo kodą?

Savo skaidriai dirbančiojo tapatybės kodą galės gauti prisijungę prie asmeninės paskyros, esančios „Sodros“ Elektroninėje gyventojų aptarnavimo sistemoje (EGAS) arba asmeniškai atvykęs į bet kurį „Sodros“ skyrių.

Taip pat darbuotojui skaidriai dirbančio asmens tapatybės kodą galės gauti darbdavys, prisijungęs prie savo „Sodros“ paskyros arba atvykęs į bet kurį „Sodros“ priimamąjį.

Per kiek laiko yra išduodamas skaidriai dirbančio asmens identifikavimo kodas?

Asmuo, prisijungęs prie „Sodros“ informacinės sistemos, skaidriai dirbančiojo identifikavimo kodą galės atsisiųsti iškart.

Kaip kodo veikimas bus pritaikomas tiems asmenims, kurie dirba keliose vietose?

Asmuo, dirbdamas pagal kelias darbo sutartis ar besiverčiantis savarankiška veikla, gaus po atskirą kodą kiekvienai darbo sutarčiai ir kiekvienai savarankiškai veiklai (pavyzdžiui, veikla, įsigijus verslo liudijimą ir veikla pagal individualios veiklos pažymą – 2 skirtingi kodai).

Kas tikrins ir kontroliuos, ar darbuotojai turi skaidriai dirbančiojo ID kodus?

Tikrinti galės Valstybinė darbo inspekcija, Valstybinė mokesčių inspekcija, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba, policija, taip pat statytojas (užsakovas) ar jo paskirtas darbų vadovas.

Kaip bus tikrinamas skaidriai dirbančiojo ID kodas?

Kodas bus tikrinamas mobiliojo įrenginio pagalba nuskaitant QR kodą, taip, kaip buvo tikrinamas Galimybių pasas. Tam tikslui bus naudojama nemokama mobili programėlė, kurią bus galima atsisiųsti tiek į mobilų telefoną, tiek į planšetę ar kitus įrenginius.

Kokia forma reikia tikrintojams pateikti skaidriai dirbančiojo ID kodą?

Skaidriai dirbančio asmens kodą galima pateikti atspausdintą ant popieriaus arba atsisiųstą įrenginyje (mobiliajame telefone, kompiuteryje ir pan.).

Kokia darbdavio atsakomybė?

Darbdavys turi užtikrinti, kad visi jo darbuotojai, atliekantys statybos darbus, turėtų skaidriai dirbančiojo ID kodą ir jį pateiktų patikrinimo metu.

Kokios pareigos nustatytos kitiems statybvietėje esantiems asmenims, kurie nevykdo statybos darbų?

Kiti statybvietėje esantys asmenys, kurie neatlieka statybos darbų, statybvietėje gali būti tik turėdami statytojo (užsakovo) ar jo vieno įgalioto darbų vadovo nustatytą darbuotojo atpažinimo priemonę ir visi turi būti užregistruoti, nurodant jų atvykimo į statybvietę pradžios laiką bei atvykimo priežastį.

 

Šaltinis: SADM informacija

 

 

Kokia jūsų reakcija?

like
1
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
1
wow
0