Seimas uždraudė kailinių žvėrelių fermas

Naujiena - Seimas uždraudė kailinių žvėrelių fermas

Seimas galutiniame balsavime pritarė uždrausti kailinių žvėrelių fermas.

Draudimas įsigalios nuo 2027-ųjų, o 2024-2026 metais bus pereinamasis laikotarpis, kai verslininkai galės uždaryti fermas ir gauti kompensacijas: pirmais metais išmoka sieks 3 eurus už gyvūną, antrais – 2 eurus, o paskutiniais metais – 1 eurą.

Lietuvoje kanadinių audinių auginama apie 1,5 mln., o šinšilų – apie 44 tūkst. per metus. 

Valstybė taip pat žada kompensuoti išeitines išmokas darbuotojams bei padengti statinių nugriovimą, įrangos sunaikinimą, atliekų sutvarkymą. Jau uždarytos fermos į tokias kompensacijas negalės pretenduoti, jas gaus tik tos įmonės, kurios veikė įstatymo priėmimo metu.

Lietuva tampa 20-ta šalimi Europoje, draudžianti šį verslą. Estija, Latvija ir Vokietija uždraudė kailinių žvėrelių verslus neskirdama kompensacijų.

Gyvūnų apsaugos organizacija ,,Tušti narvai” vadovė sako, kad „Šios iniciatyvos ėmėsi gyvūnų gerove besirūpinantys žmonės, kurie devynerius metus aktyviai dirbo siekdami, kad kailių fermos būtų uždraustos. Vien per pastaruosius metus gyventojai sprendimų priėmėjams įvairiausiose institucijose iš viso parašė beveik 27 tūkst. laiškų. Džiugu, kad politikai atsižvelgė į visuomenės lūkesčius ir todėl kiekvienais metais net milijonas gyvūnų nebebus kankinami kailių fermose tik dėl puošmenos“.

Rugpjūčio mėn. Buvo atliktas visuomenės tyrimas, 9 iš 10 Lietuvos gyventojų sako nebeperkantys natūralių kailių.

 

LRT.LT informacija

Kokia jūsų reakcija?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0