Pagalba Ukrainos pabėgėliams Lietuvoje

Informacija apie karo pabėgėliams teikiamą pagalbą Lietuvoje.

 

 

PAGALBA KURTIESIEMS

Iš Ukrainos į Lietuvą atvykus kurtiesiems pabėgėliams, visada galima kreiptis į kurčiųjų reabilitacijos centruose dirbančius asmeninius asistentus ir atvejo vadybininkus, kurie gali suteikti informaciją ir padėti.

Informacija bus nuolat atnaujinama Lietuvos kurčiųjų draugijos internetinėje svetainėje.

 

PAGALBA PABĖGĖLIAMS LIETUVOJE

1. Alytuje jau veikia pirmasis Lietuvoje centras pabėgėliams. Visi Ukrainos piliečiai, bėgantys nuo karo, atvykę į Lietuvos teritoriją turi vykti į registracijos centrą, adresu Pramonės g. 1B, Alytus. Prireikus – toks centras vėliau bus įkurtas ir Marijampolėje. Tokiuose centruose žmonės bus apgyvendinti iki 72 val., čia bus vykdomos migracijos procedūros ir paskirstymas į laikino apgyvendinimo vietas.

Konsultacijas dėl dokumentų tvarkymo ir tolesnės eigos pabėgėliams Lietuvoje teikia Migracijos departamentas.

2. Iš Ukrainos į Lietuvą atvykusiems pabėgėliams humanitarinę, psichologinę ir medicininę pagalbą teikia nevyriausybinės organizacijos: Lietuvos Raudonasis Kryžius, Lietuvos Caritas, Maltiečiai, „Maisto bankas“ ir „Gelbėkit vaikus“.

3. Lietuvos Šaulių sąjungos Pelėdų būrio iniciatyva „Stiprūs kartu“ rūpinasi gyvenamosios vietos paieška ir suteikimu pabėgėliams iš Ukrainos Lietuvoje. Visi Lietuvos gyventojai gali užsiregistruoti ir suteikti pabėgėliams laikiną gyvenamąją vietą.

Jei turite laisvą butą, namą ar kambarį – užpildykite anketą ir suteikite būstą nuo karo siaubo bėgantiems ukrainiečiams. Jei esate karo pabėgėlis ir jums reikia būsto Lietuvoje – užpildykite karo pabėgėlio anketą ir jums bus surasti laikini namai Lietuvoje. Anketas galima pildyti lietuvių, ukrainiečių, rusų ir anglų kalbomis.

 

SVARBŪS KONTAKTAI:

Kontaktai organizacijų, teikiančių humanitarinę pagalbą ukrainiečiams | Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugija (redcross.lt)

Lietuvos Raudonasis Kryžius (humanitarinė pagalba, informacija, šeimos ryšių atkūrimas): Juozapavičiaus g. 10A, Vilnius, tel. +370 5 21 27 322, el. p. info@redcross.lt. Asmenų kontaktai atskirose savivaldybėse nurodyti šioje nuorodoje www.redcross.lt

Vilniaus Arkivyskupijos Caritas (humanitarinė pagalba): Kalvarijų g. 39, Vilnius, tel.  +370 673 24 225, el. p. kulturunamai@vilnius.caritas.lt

Maltos ordino pagalbos tarnyba (humanitarinė pagalba): Gedimino pr. 56B, Vilnius, tel. +370 5 249 73 04, www.maltieciai.lthttps://www.facebook.com/maltieciai

„Maisto bankas“ (parama maistu): Vytenio g. 54, Vilnius, tel. +370 686 44244, el. p. info@maistobankas.ltfacebook.com/maistobankas

„Gelbėkit vaikus" (pagalba vaikams ir nėščiosioms): Vilniaus g. 39, Vilnius, tel. +370 5 261 0815, el. p. informacija@savethechildren.org

Apgyvendinimas priimančiose šeimose: tel. 1827, www.stipruskartu.lt

Migracijos departamentas: tel. +370 5 271 7112,  el. p. info@migracija.gov.lt, informacija www.migracija.lrv.lt

 

VAIKŲ IŠ UKRAINOS GLOBA

Dalis į Lietuvą atvykstančių pabėgėlių yra tėvų globos netekę vaikai. Tikėtina, kad toliau siaučiant karo baisumams, į mūsų šalį atvyks daugiau vaikų, kuriems bus reikalinga globa. Lietuvos gyventojai kviečiami registruotis, kad prireikus, galėtų tapti pabėgusių iš Ukrainos vaikų globėjais.

Jei norite globoti nuo karo Ukrainoje bėgantį be tėvų nepilnametį vaiką, kreipkitės į artimiausią Vaiko teisių apsaugos tarnybos skyrių ir pateikite prašymą.

Vaiko teisių gynėjai visoje Lietuvoje yra pasirengę suteikti visą reikalingą informaciją bei padėti žmonėms apsispręsti dėl globos.

 

 

Informacija apie pagalbos galimybes ukrainiečiams Lietuvoje yra nuolat atnaujinama, tad reikėtų sekti naujienas, pvz., Migracijos departamento ar Vidaus reikalų ministerijos internetiniuose puslapiuose. Taip pat pagalbą pabėgėliams teikiančių nevyriausybinių organizacijų internetiniuose puslapiuose.

 

Šaltinis: SADM

 

 

Kokia jūsų reakcija?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
1