Nuo liepos – apmokestinti plastikiniai maišeliai

Nuo liepos gyventojams gali tekti gerai pagalvoti, ar dėti daržoves į plonus plastikinius maišelius, kadangi šie bus apmokestinti.

 

Praėjusių metų pabaigoje Seimas uždraudė parduotuvėse nemokamai dalyti lengvus ir labai lengvus plastikinius pirkinių maišelius. Dėl to nuo šių metų liepos mėnesio prekybos vietose lengvi plastikiniai maišeliai bus apmokestinti.

Maišeliai nemokami bus tik tuomet, kai į juos bus pakuojama šviežia mėsa ir žuvis bei jų produktai.

Manoma, kad maišelių kaina bus nuo 1 iki 5 centų.

Nenorintys už vienkartinius plastiko maišelius mokėti papildomai galės rinktis kitas pakuotes: daugkartinius maišelius, popierinius maišelius ar įsigytas prekes tiesiog susidėti į savo atsineštus krepšelius.

Prekybos tinklai ruošiasi naujajai tvarkai – jie tvirtins plastikinių maišelių įsigijimo taisykles, tad einant apsipirkti reikės susipažinti su naujomis taisyklėmis.

Remiantis tyrimų duomenimis, Lietuva yra daugiausiai plonų plastikinių maišelių sunaudojanti šalis Europoje – per 2020-uosius metus šalyje vienam gyventojui teko apie 250 itin plonų plastikinių maišelių. Mažiausiai maišelių buvo sunaudojama Belgijoje (3 maišeliai žmogui per metus), Liuksemburge (5) ir Austrijoje (25).

Kiekvienais metais visame pasaulyje yra pagaminama 5 trilijonai plastikinių maišelių, o kiekvienam iš jų suirti gali prireikti daugiau nei 1000 metų.

 

Šaltinis: Kas vyksta Kaune

 

 

Kokia jūsų reakcija?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0