Mažas pajamas gaunantiems ir senjorams - nemokami kompensuojamieji vaistai

Nuo liepos 1 d. visiems 75 metų ir vyresniems asmenims, taip pat neįgaliesiems ir pensininkams, jeigu jų pajamos yra mažesnės nei 238,45 eurai per mėnesį, kompensuojamuosius vaistus gali įsigyti nemokamai. Tai reiškia, kad jei žmogus, turėdamas gydytojo receptą, iki šiol turėdavo vaistinėje sumokėti 3 eurų priemoką už kompensuojamus vaistus, dabar tą patį vaistą jis tiesiog pasiims vaistinėje ir nemokės nė cento.

 

Numatyta, kad priemokų už vaistus neliks visiems 75 metų ir vyresniems žmonėms, taip pat senatvės pensininkams ir turintiems negalią, jei jų pajamos – pensijos, socialinės išmokos, pašalpos – maistui ir kt. prekėms, paslaugoms įsigyti nesiekia 238,45 Eur/mėn. Neįgaliaisiais laikomi asmenys, kuriems nustatytas neįgalumo lygis, 55 proc. ir mažesnis darbingumo lygis arba specialiųjų poreikių lygis.

Svarbu ir tai, kad mažas pajamas gaunantiems žmonėms ir turintiems negalią nereikės niekuo papildomai rūpintis, kad galėtų gauti šią kompensaciją – vaistinės  pačios gaus ir matys šią informaciją elektroninėje sistemoje, o žmogui vaistinėje pakanka pateikti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. Vaistinės, suteikiančios kompensuojamuosius vaistus ar MPP iš mažas pajamas gaunančių žmonių, priemokos neims, o vaistinei šis skirtumas bus kompensuojamas iš valstybės biudžeto lėšų.

SAM informacija

 

Kokia jūsų reakcija?

like
0
dislike
2
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0