Gyventojai pakartotinai įtraukti į pensijų kaupimą

2022 m. pradžioje vykdomas pakartotinis gyventojų įtraukimas į pensijų kaupimą.

 

Sausio mėnesį žmonės, kurie iki šiol niekada nekaupė pensijai, ir tie, kurie 2019 metais atsisakė dalyvauti pensijų kaupime, buvo vėl automatiškai įtraukti į pensijų kaupimą II pakopoje. Visi gavo informacinius el. laiškus iš Sodros.

 

Iki šių metų birželio 30 d. visi automatiškai įtraukti į pensijų kaupimą gali apsispręsti, ar nori dalyvauti kaupimo pensijai II pakopoje. Jie turi tris pasirinkimo variantus:

1) Nieko nedaryti. Jei asmuo gavo laišką apie įtraukimą į kaupimą pensijai, bet nieko nedaro, tuomet nuo 2022 m. liepos 1 d. asmuo pradės kaupti (arba atnaujins kaupimą) „Sodros“ atsitiktiniu būdu parinktame pensijų fonde (arba tame pensijų fonde, kuriame šiuo metu jau investuojamas jo turimas sukauptas pensijų turtas). Priklausomai nuo pasirinkto kaupimo tarifo, į pensijų fondą bus pervedama 2,7 proc. nuo kaupiančiojo pajamų ir valstybės paskata – 1,2 proc. nuo vidutinio šalies darbo užmokesčio, arba 3 proc. nuo kaupiančiojo pajamų ir 1,5 proc. vidutinio šalies darbo užmokesčio iš valstybės lėšų. 

2. Sudaryti sutartį su pasirinkta kaupimo bendrove. Jeigu asmuo buvo įtrauktas į pensijų kaupimą arba jam siūloma automatiškai atnaujinti įmokas, jis gali nelaukti liepos 1 d. ir bet kada sudaryti pensijų kaupimo sutartį arba atnaujinti pensijų įmokų pervedimą. Reikia kreiptis į savarankiškai pasirinktą pensijų kaupimo bendrovę ir sudaryti pensijų kaupimo sutartį, arba kreiptis į pensijų kaupimo bendrovę, kurioje kaupiamos pensijų įmokos su prašymu atnaujinti pensijų įmokų pervedimą. 

3. Atsisakyti kaupti. Atsisakymo procesas ypač greitas. Įtrauktieji į pensijų kaupimą asmenys arba asmenys, kuriems automatiniu būdu siūloma atnaujinti pensijų įmokų pervedimą, savo asmeninėje „Sodros“ paskyroje mato prašymą. Prašymas yra beveik užpildytas, žmogui tereikia paspausti mygtuką ir atsisakyti dalyvauti pensijų kaupime. Paspaudus mygtuką, prašymas dingsta iš asmeninės paskyros, o žmogui siunčiama automatinė žinutė patvirtinantį jo atsisakymą. 

 

Jei žmogus atsisakė dalyvauti pensijų kaupime arba atnaujino pensijų įmokų pervedimą dar negavęs „Sodros“ pranešimo, jis galėjo gauti pranešimą apie įtraukimą jau pateikęs prašymą atsisakyti kaupimo. Tokiu atveju į pranešimą nereikia kreipti dėmesio.

Pagal įstatymą, žmonės automatiškai įtraukiami į pensijų kaupimą kas 3 metus, kol jiems sukaks 40 metų.

Visą informaciją apie pensijų kaupimą (arba atsisakymą kaupti) galima patikrinti „Sodros“ asmeninėje paskyroje gyventojui arba paskambinus informacijos telefonu 1883.

Prašymą taip pat galima pateikti atvykus į „Sodros“ klientų aptarnavimo skyrių (būtina išankstinė registracija).

 

Šaltinis: Sodra

 

 

Kokia jūsų reakcija?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0