Lietuvoje atšaukiamas karantinas

Vyriausybė nusprendė nuo kito trečiadienio, birželio 17 d., atšaukti karantiną, tačiau ekstremali situacija šalyje neatšaukiama, todėl įvairūs ribojimai vis dar lieka.

  • Toliau lieka pratęsta laikina vidaus sienų kontrolė: bus tikrinami į Lietuvą atvykstančių asmenų pasai oro uostuose, taip pat Klaipėdos valstybiniame jūrų uoste. Tai reiškia, kad bus tikrinami tik atvykstančių lėktuvais arba keltais asmenų pasai. Atvykstančių sausumos keliais, pvz., automobiliais, asmenų pasai nebus tikrinami. 
  • Į Lietuvą bus įleidžiami tik tie ES, Šveicarijos, Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos piliečiai, jeigu toje valstybėje sergamumas koronavirusu per pastarąsias 14 kalendorinių dienų neviršijo 25 atvejų 100 tūkst. gyventojų.
  • Iš trečiųjų (kitų) šalių atvykimas bus numatytas tik tuo atveju, jeigu bus pasiektas abipusis susitarimas tarp Lietuvos ir tos valstybės.
  • Nuo birželio 12 d. bus panaikinta sienos kontrolė su Lenkija – į šią šalį bus galima vykti laisvai, taip pat nereikės laikytis 2 savaičių izoliacijos.
  • Vasarą švietimo srityje saugos reikalavimai bus taikomi darželiams ir neformaliajam vaikų ugdymui – vaikų ugdymas bus vykdomas tik tose mokymo įstaigose, jei jose yra aprūpinama apsaugos priemonėmis (kaukėmis, pirštinėmis, dezinfekciniu skysčiu), kitu atveju mokymas bus tęsiamas nuotoliniu būdu.
  • Įvairios paslaugos teikiamos, prekyba viešose vietose, veikla laisvalaikio ir pramogų vietose, restoranų, kavinių, naktinių klubų ir kitų pasilinksminimo vietų, kultūros, sporto ar kiti renginiai bus organizuojami ir vykdomi laikantis žmonių srautų valdymo, saugaus atstumo laikymosi, higienos bei asmens apsaugos priemonių naudojimo sąlygų.
  • Pamažu bus didinamas renginiuose galinčių dalyvauti asmenų skaičius. Nuo birželio 17 d. iki birželio 30 d. renginiai gali būti organizuojami ir vykdomi atvirose erdvėse, juose dalyvaujant iki 700 žiūrovų ir (ar) dalyvių, uždarose erdvėse – iki 150 žiūrovų ir (ar) dalyvių, neįskaičiuojant organizatorių, atlikėjų, sportininkų, teisėjų, aptarnaujančio personalo ir t.t. Liepos 1-16 dienomis atvirose erdvėse organizuojamuose renginiuose galės dalyvauti iki 1000 dalyvių, o uždarose erdvėse – iki 200.
  • Gydymo įstaigų veikla organizuojama reguliuojant pacientų ir lankytojų srautus, tačiau pirmenybė teikiama nuotolinėms gydytojų konsultacijoms, o tiesioginis kontaktas su pacientu galimas tik tuomet, kai paslaugos neįmanoma suteikti nuotoliniu būdu dėl paciento būklės ar esant poreikiui atlikti išsamesnius tyrimus. 

Ar virusas toliau plis, ar bus sustabdytas, labai priklausys nuo pačių žmonių sąmoningumo. Rekomenduojama ir toliau saugoti vieniems kitus, dėvėti kaukes tose vietose, kur daug žmonių, reguliariai plauti, dezinfekuoti rankas ir vengti nebūtinų kontaktų.

Kokia jūsų reakcija?

like
4
dislike
0
love
1
funny
0
angry
0
sad
0
wow
4