Pasaulio kurčiųjų naujienos I Kurtieji dirba įdomius darbus

Remiantis užsienio patirtimi, žmonės su klausos negalia gali dirbti įvairius įdomius darbus. Visgi ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje, kurtieji ir neprigirdintieji vis dar susiduria su iššūkiais dėl integracijos į darbo rinką, o ir darbo skelbimų pasiūla kurtiesiems yra labai ribota.

 

Daugiau nei 500 tūkst. kurčiųjų Europoje yra bedarbiai, o dirbantys kurtieji dažnai dirba nekvalifikuotus ir mažai apmokamus darbus. Klausos sutrikimų turintys asmenys turi mažai galimybių įgyti išsilavinimą – dažnai susiduriama su švietimo problemomis aukštosiose mokyklose ar universitetuose dėl vertėjų trūkumo ir kitų priežasčių. Dėl to mažas išsilavinusių kurčių žmonių skaičius. Kurtieji dažniausiai dirba nekvalifikuotus darbus arba kvalifikuotus darbus socialinėse įmonėse. Tačiau net ir norint dirbti kvalifikuotą darbą (administratoriumi, stomatologu ar buhalteriu), asmuo turi turėti tik nedidelių sveikatos sutrikimų, pavyzdžiui, lengvas neprigirdėjimas. Jeigu žmogus kurčias, tuomet jo nepriima į darbą.

Lietuvoje kurtieji dažniausiai dirba pakuotojais, siuvėjais, kasininkais ir kitą nekvalifikuotą darbą. Visgi situacija po truputį gerėja ir atsiranda vis daugiau įmonių, kurios nebijo į savo kolektyvą priimti kurčių darbuotojų. Kurtieji iš tiesų gali dirbti įdomų ir mėgstamą darbą, svarbiausia, kad darbinė aplinka būtų pritaikyta pagal kurčiųjų poreikį.

Kokia jūsų reakcija?

like
2
dislike
0
love
2
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0