EUD webinarų ciklas

Spalio 19-23 dienomis Europos kurčiųjų sąjunga (EUD) organizuoja trumpų webinarų ciklą "COVID-19 pandemijos metu išmoktos pamokos", kurių metu savo patirtimis pasidalins kurčiųjų organizacijų atstovai iš visos Europos.

 

 

2020 m. spalio 19-23 d.

Kasdien 11 val. Lietuvos laiku (trukmė - 90 min.)

EUD trumpi webinarai

COVID-19 PANDEMIJOS METU IŠMOKTOS PAMOKOS

 

Prasidėjus COVID-19 pandemijai visos Europos valstybės, siekdamos užkirsti kelią viruso plitimui, ėmėsi įvairių priemonių: buvo uždarytos valstybių sienos, įvestas privalomos atstumo laikymasis, prievolė dėvėti apsaugines veido kaukes, sugriežtinti higienos reikalavimai, numatyta saviizoliacija, paskelbtas karantinas ir kita. Pasaulinė pandemija paveikė visus, ypač neįgaliuosius – kurtiesiems šis laikotarpis sukūrė naujus informacijos neprieinamumo ir komunikacijos barjerus.

Pavyzdžiui, prievolė dėvėti apsaugines veido kaukes arba informacijos apie teikiamas medicinines paslaugas trūkumas itin paveikė kurčiuosius, neprigirdinčiuosius ir kurčneregius. Dažnai nacionalinės vyriausybės, priimdamos viruso plitimą stabdančias priemones ar su tuo susijusius politinius sprendimus, neįvertina potencialių komunikacinių barjerų grėsmės gestų kalbos vartotojams.

Todėl EUD organizuoja trumpų webinarų ciklą, kurio metu bus aptarti konkrečios skirtingų Europos valstybių priimtos apsaugos nuo koronaviruso priemonės, padariusios įtaką kasdienei kurčiųjų komunikacijai. Webinarų metu bus stengiamasi ne tik pabrėžti neigiamą įtaką kurčiųjų bendruomenei padariusius sprendimus, bet akcentuoti teigiamas praktikas, kurias nulėmė pasaulinė koronaviruso pandemija. Dalinantis gerąja patirtimi siekiama, kad visos kurčiųjų organizacijų ir bendruomenių atstovai galėtų vieni iš kitų pasimokyti.

Kviečiame stebėti visus EUD organizuojamus webinarus arba pasirinkti vieną ar kelis jų pagal dominančią tematiką. Nesvarbu, keliuose webinaruose norėtumėte sudalyvauti, būtina REGISTRACIJA -> ČIA.

 

Visą savaitę nuo spalio 19 d. iki spalio 23 d. EUD pristatys ir nagrinės skirtingas temas. Kiekvienas webinaras truks 90 min, jo metu bus skaitomi dviejų skirtingų valstybių kurčiųjų organizacijų atstovų pranešimai bei vyks diskusijos.

 

SPALIO 19 D. (pirmadienis) – REIKALAVIMAI DĖVĖTI VEIDO KAUKES

Griežti veido kaukių dėvėjimo reikalavimai sukliudė kurtiesiems gauti informaciją gestų kalba. Atsižvelgdamos į esamą situaciją, nacionalinės Europos valstybių kurčiųjų organizacijos kreipėsi į valstybines institucijas, ieškodamos įvairių atitinkamų alternatyvų. Šiame webinare bus aptartos skirtingos valstybių patirtys siekiant pritaikyti komunikacinę erdvę pandemijos laikotarpiu kurčiųjų bendruomenei.

Moderatorius: Dr. Gergely Tapolczai, EUD viceprezidentas

Pranešėjai:

  • Marie-Florence Devalet, Prancūzakalbių kurčiųjų belgų federacija
  • Pedro Costa, Portugalų kurčiųjų federacija

 

SPALIO 20 D. (antradienis) – GESTŲ KALBOS VERTIMAS TURI TAPTI NORMA

Pandemijos laikotarpiu itin padaugėjo į gestų kalbą verčiamų spaudos konferencijų. Kai kuriose šalyse valstybių vadovų spaudos konferencijos su vertimu į gestų kalbą per televiziją buvo transliuojamos apskritai pirmą kartą. Tačiau kurčiųjų bendruomenės atstovai baiminasi, kad šiuo metu taikoma praktika pasibaigus pandemijai nebus tęsiama. Šio webinaro metu kurčiųjų organizacijų atstovai aptars nuolatinio spaudos konferencijų bei valstybės pareigūnų pranešimų vertimo į gestų kalbą svarbą ir galimybę, pasidalins gerosiomis informacinės aplinkos pritaikymo kurtiesiems praktikomis, taikomomis ne tik šios pandemijos kontekste.

Moderatorius: Sofia Isari, EUD Valdybos narė

Pranešėjai:

  • Kęstutis Vaišnora, Lietuvos kurčiųjų draugija
  • Lars Knudsen, Danų kurčiųjų draugija

 

SPALIO 21 D. (trečiadienis) – PRIEINAMUMAS LIGONINĖSE

COVID-19 virusas dar kartą priminė apie svarbą pritaikyti medicinos paslaugas klausos negalią turintiems asmenims. Tačiau šiuo metu tūkstančiai medicinos įstaigų nėra pritaikytos kurtisiems, stokojama gerosios komunikacijos praktikos tarp gydytojų ir klausos negalią turinčių pacientų. Šio webinaro metu pranešėjai aptars galimus medicinos įstaigų pritaikymo kurtiesiems mechanizmus.

Moderatorius: Daniel Buter, EUD Valdybos narys

Pranešėjai:

  • Pier Alessandro Samueli, Nacionalinė Italijos kurčiųjų apsaugos ir pagalbos agentūra
  • Elaine Grehan, Airijos kurčiųjų organizacija

 

SPALIO 22 D. (ketvirtadienis) – NUOTOLINIS MOKYMAS: KOKIE IŠŠŪKIAI IR GALIMYBĖS KURTIESIEMS MOKINIAMS?

Prasidėjus pirmąjai koronaviruso pandemijos bangai, laikinai buvo sustabdyta švietimo įstaigų veikla. Tai reiškė, kad tūkstančiai kurčiųjų moksleivių visoje Europoje turėjo tęsti savo mokymosi procesą nuotoliniu būdu. Šiame webinare bus pristatomos gerosios nuotolinio mokymo patirtys kurčiųjų ugdymo įstaigose, taip pat diskutuojama, kaip sušvelninti nelygybę, kurią patiria kurtieji mokiniai.

Moderatorius: Sofia Isari, EUD Valdybos narė

Pranešėjai:

  • Ronit Laquerrière-Leven, Nacionalinė Prancūzijos kurčiųjų federacija
  • Anna Gaitani, Graikų kurčiųjų federacija

 

SPALIO 23 D. (penktadienis) – SKAITMENINĖ KURČIŲJŲ SENJORŲ ATSKIRTIS

Pandemijos metu taikomos priemonės užkirto kelią kurčiųjų lingvistinėms bei kultūrinėms teisėms. Buvo uždaryti kurčiųjų reabilitacijos centrai, o visa komunikacija gestų kalba persikėlė į internetinę erdvę. Skaitmeninių įgūdžių trūkumas sutrukdė kurtiesiems senjorams tinkamai įgalinti kompiuterines technologijas kasdieniame gyvenime. Dėl to daugelis pagyvenusių senjorų atsidūrė izoliacijoje. Šiame webinare bus aptartos perspektyvios praktikos, kaip kurtiesiems senjorams geriausia išgyventi izoliacijos laikotarpį.

Moderatorius: Dr. Gergely Tapolczai, EUD viceprezidentas

Pranešėjai:

  • Netta Keski-Levijoki ir Aliisa Lehtonen, Suomijos kurčiųjų asociacija
  • Elisabeta Paraschiv, Nacionalinė kurčiųjų rumunų asociacija

 

REGISTRACIJA -> ČIA.

 

 

Organizatorius: EUD

 

Kokia jūsų reakcija?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0