5 garsūs kurtieji, pakeitę pasaulį

5 garsūs kurtieji, kurie savo darbais ir pasiekimais pakeitė pasaulį.

5 garsūs kurtieji, pakeitę pasaulį

 

Norite tikėkite, norite ne, bet kai kuriuos didžiausius pasiekimus mūsų pasaulio istorijoje pasiekė kurtieji. Esami ir buvę meno, mokslo ir literatūros veikėjai pasiekė savo karjeros viršūnę praradę klausą ir sukūrė neįtikėtinus kūrinius, kuriais mėgausis ištisos kartos ateinančius dešimtmečius. Pateikiame 5 įtakingiausių kurčiųjų sąrašą. Kai kurie iš jų kurtumą pavertė privalumu. Tai gali jus nustebinti!

 

Liudvikas van Bethovenas

Kas jis buvo: Bethovenas neabejotinai yra garsiausias kurčias žmogus šiame sąraše. Jis buvo vokiečių kilmės pianistas, gimęs 1770 m. ir laikomas didžiausiu visų laikų klasikinės muzikos kompozitoriumi.

 

 

Kurtumas: Bethovenas pradėjo prarasti klausą būdamas 26 metų, įtariama to priežastis – šiltinė (apsinuodijimas švinu). Manoma, kad iki 52 metų jis jau buvo visiškai kurčias. Visgi būtent tada jis sukūrė kai kuriuos svarbiausius savo kūrinius. Blogėjant klausai Bethovenas sunkiai bendravo su žmonėmis. Didžiausias iššūkis jam buvo dirigavimas ir pasirodymas koncertuose, nes jis negirdėdavo, kada muzika nutildavo ir publika pradėdavo ploti.

Didžiausi pasiekimai: Bethoveno Devintoji simfonija, sukurta jam praradus klausą, laikoma vienu didžiausių visų laikų klasikinių kūrinių. Kiti žymūs kūriniai yra Elizai, Penktoji simfonija ir Mėnesienos sonata.

 

Will.i.am

Kas jis toks: Tikrasis vardas Williamas Adamsas; jis yra amerikiečių reperis, dainų autorius, verslininkas, aktorius, didžėjus, įrašų prodiuseris ir filantropas, gimęs 1975 m. Jis geriausiai žinomas kaip grupės „Black Eyed Peas“ narys, Cheryl Cole vadybininkas ir dainų bendraautorius bei vienas pagrindinių Jungtinės Karalystės realybės šou „Balsas“ teisėjų.

 

 

Kurtumas: Spengti ausyse Vill.i.am pradėjo pirmaisiais gyvenimo metais dėl ilgai ir garsiai klausomos muzikos. Tinitas sukelia nuolatinį spengimą ausyje, stiprų skausmą; kai pažeidžiami ausies nervai, liga tampa nepagydoma. Žmonės, kenčiantys nuo tinito, yra linkę visą laiką būti apsupti triukšmo, kad būtų lengviau nepaisyti spengimo ausyse.

Didžiausi pasiekimai: Su grupe „Black Eyed Peas“ visame pasaulyje jis pardavė 31 milijoną albumų ir pelnė tris „Grammy“ apdovanojimus. Will.i.am dirbo su Maiklu Džeksonu, Britney Spears ir Miley Cyrus, pasirodė „X Faktoriuje“, „Amerikos dievaitis“ ir „Balsas“ (JK). Jis studijavo dizainą ir vadybą ir išleido keletą drabužių linijų.

 

Tomas Edisonas

Kas jis toks: Tomas Edisonas laikomas garsiausiu visų laikų Amerikos išradėju. Jis gimė 1847 m. ir yra geriausiai žinomas dėl to, kad išrado elektros lemputę bei fonografą.

 

 

Kurtumas: Tomas Edisonas nuo vaikystės turėjo klausos problemų. Manoma, kad jis buvo visiškai kurčias dar ankstyvoje paauglystėje. Jo kurtumo priežastis nežinoma, nors kurtumas Edisono šeimoje buvo paveldimas. Edisonas kurtumą laikė pranašumu ir džiaugėsi, kad tyla padeda jam susikoncentruoti į darbą.

Didžiausi pasiekimai: Vienas ryškiausių Edisono pasiekimų yra elektros lemputės išradimas. Antra, jis suprojektavo ir sukūrė elektros energijos sistemą, skirtą gaminti elektros energiją namams, įmonėms ir gamykloms – tai esminė šiuolaikinio industrinio pasaulio pažanga. Edisonas taip pat pagamino fonografą, kuris vėliau buvo panaudotas kino filmams kurti. Edisonas prie šio išradimo sukūrimo dirbo 52 metus ir sakoma, kad tai buvo jo mėgstamiausias išradimas.

 

Helen Keller

Kas ji tokia: Helen Keller gimė 1880 m. Ji buvo garsi amerikiečių pedagogė, politinė aktyvistė ir dvylikos įkvepiančių knygų autorė.

 

 

Kurtumas: Būdama 18 mėnesių Keller susirgo liga, vadinama „smegenų karštine“, dėl kurios ji prarado regėjimą ir klausą, tačiau ilgainiui ji išvystė ribotą bendravimo būdą ir sukūrė pagrindinę gestų kalbos formą. Keller pradėjo bendrauti su moterimi, vardu Anne Sullivan, kuri tapo jos vadove ir mentore, išmokė pirštų abėcėlės ir kitų bendravimo būdų.

Pasiekimai: Keller buvo pirmoji kurčneregė, įgijusi menų bakalauro laipsnį. Ji tapo rašytoja ir bendravo su milijonais žmonių visame pasaulyje. Keller taip pat buvo pirmosios organizacijos, remiančios akluosius suaugusiuosius, įkūrėja; ji dalyvavo susitikimuose ir suteikė vilties karo veteranams bei apakusiems kariams. Ji ilgai bus prisimenama dėl savo atsidavimo ir darbo visame pasaulyje žmonių su negalia labui.

 

Džeinė Lynch

Kas ji tokia: Džeinė Lynch yra amerikiečių aktorė, labiausiai žinoma dėl apdovanojimus pelniusio televizijos serialo „Glee“ („Choras“). Lynch gimė 1960 m. ir yra visiškai kurčia viena ausimi.

 

 

Kurtumas: Lynch sužinojo, kad yra kurčia viena ausimi, kai jai buvo septyneri. Jane klausos praradimą sukėlė nervinis kurtumas, įtariama, kilęs dėl labai aukštos temperatūros, kai ji dar buvo kūdikis. Džeinės ausis yra visiškai praradusi girdėjimo funkciją – tai reiškia, kad jokie klausos aparatai nėra tinkami naudoti. Visgi ji pasiryžo įveikti savo negalią ir pasiekė išskirtinę karjerą kino ir televizijos ekranuose.

Didžiausi pasiekimai: Lynch vaidino tokiuose populiariausiuose amerikiečių filmuose ir serialuose kaip „Friends“ („Draugai“), „Glee“ („Choras“), „Desperate Housewives“ („Nusivylusios namų šeimininkės“), „West Wing“ („Baltieji rūmai: valdžios troškulys“), „Wreck it Ralph“ („Ralfas Griovėjas“) ir „40 year old virgin“ („40-is ir vis dar skaistus“).

 

Taigi... ar nustebote?! Visi šie penki žmonės turėjo skirtingus klausos sutrikimus, bet jų talentas buvo ir yra nenuginčijamas. Kai tekstą rašome gerai apšviestame kambaryje, Edisonas atrodo puikus įrodymas, kad kurtumas nėra kliūtis pakeisti pasaulį. Žmonių žingeidumas, smalsumas ir kūrybiškumas leidžia pasiekti didelių laimėjimų. 

Taigi paklauskite savęs: kaip šiandien pakeisti pasaulį galite jūs?

 

Šaltinis: 5 Famous Deaf People who Changed the World

 

 

Kokia jūsų reakcija?

like
4
dislike
0
love
2
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0