Rinkimų metu bus galima pasinaudoti gestų kalbos vertimo paslauga

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) pasirūpino, kad svarbiausia informacija apie artėjančius rinkimus ir referendumą būtų suprantama ir aiški klausos negalią turintiems rinkėjams.

Bendradarbiaujant su Lietuvių gestų kalbos vertimų centru ir Lietuvos kurčiųjų draugija pasirūpinta, kad atvykę balsuoti rinkėjai su klausos negalia iš savo išmaniųjų įrenginių, per „Skype“ programėlę galėtų paskambinti vaizdo skambučiu į 24/7LGKvertimas

Šioje pagalbos linijoje dirbantys gestų vertėjai padės rinkėjams bendrauti su rinkimų komisijos nariais ir išsiaiškinti svarbiausią informaciją apie balsavimo procesą.

Šia paslauga rinkėjai galės pasinaudoti išankstinio balsavimo metu ir rinkimų dienomis. 

Visos rinkimų dienomis vyksiančios VRK spaudos konferencijos, kandidatų diskusijų laidos nacionalinio transliuotojo eteryje ir informacijos apie rinkimus vaizdo klipai yra verčiami į gestų kalbą.

VRK ir žmones su klausos negalia vienijančių organizacijų bendradarbiavimas tęsiasi nuo 2019 m. Prezidento rinkimų. Tąkart pirmąjį kartą Lietuvos rinkimų istorijoje, gestų kalbos vertėjai atėjo į pagalbą rinkimų komisijų nariams padėdami jiems bendrauti per programėlę „Skype“ su klausos negalią turinčiais rinkėjais.

Respublikos Prezidento rinkimai ir referendumas dėl pilietybės išsaugojimo vyks gegužės 12 d. Rinkimai į Europos Parlamentą – birželio 9 d.

VRK.lt informacija

 

Kokia jūsų reakcija?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0