Plinta naujas sukčiavimo būdas šaukimai į teismą

Nacionalinė teismų administracija informuoja apie naują sukčiavimo būdą - šaukimą į teismą.

 

Nacionalinė teismų administracija gyventojus įspėja apie naują sukčių būdą pasipelnyti – gaunamos melagingos žinutės su šaukimu į teismą, o atidaryta nuoroda nuveda į netikrą sukčių puslapį, per kurį siekiama išvilioti asmeninius, internetinės bankininkystės duomenis. 

Platinamose apgaulingose SMS žinutėse prisidengdami teismo vardu sukčiai kviečia atvykti į teismą, tačiau detalesnės informacijos siūlo ieškoti paspaudus esančią aktyvią nuorodą. Paspaudęs ant nuorodos gyventojas atsiranda sukčių naudojamoje netikroje interneto svetainėje.

Pagrindinis sukčių tikslas – išvilioti asmens duomenis ar gauti informaciją, susijusią su jūsų internetine bankininkyste.
Teismai niekada gyventojams nesiunčia pranešimų su papildomomis nuorodomis SMS žinutėmis nei savo, nei kitų institucijų vardu, neprašo slaptažodžių ar kitų konfidencialių prisijungimo duomenų, taip pat neprašo pateikti mokėjimo kortelių ar kitų bankininkystės duomenų.

Nacionalinė teismų administracija rekomenduoja nespausti įtartinose SMS žinutėse esančių nuorodų, o tai vis dėlto padarius, patariama kuo greičiau išjungti atsidariusį naršyklės langą ir atsivėrusiame naršyklės lange nevesti jokių asmeninių duomenų – asmens kodo, interneto banko atpažinimo kodo ar mokėjimo kortelių duomenų.

 

Nacionalinė teismų administracija informacija

 

Kokia jūsų reakcija?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0