Virš 400 kurčiųjų susibūrė Šiauliuose: LKD Meno šventės akimirkos

Informacija apie 2024 m. birželio 15 d. Šiauliuose vykusią LKD meno šventę.

Birželio 15 d. Šiaulių kultūros centre įvyko kasmetinė, tradicija jau tapusi, 57-oji, Lietuvos kurčiųjų draugijos (LKD) Meno šventė. Šių metų renginį organizavo LKD Šiaulių skyrius kartu su savanorių komanda. Daugiau nei 400 žiūrovų iš visos Lietuvos turėjo galimybę pasigrožėti kurčiųjų saviveiklininkų pasirodymais, kurie žavėjo savo įvairiapusiškumu ir kūrybingumu.

 

Šventės pradžią paskelbė vedėjai Karolis Pilipavičius ir Auksė Šiaudkulienė, nustebindami publiką savo imitacine Jurijaus dainos „Saulė pakyla“ atlikimu. Šventę pratęsė Panevėžio kurčiųjų kolektyvo pasirodymai. Jie pradėjo su jausminga Giulijos daina „Bučiuok mane“, tęsė nuotaikingu šokiu „Picų kepėjai“ ir baigė romantiška Vegos daina „Amžinai“.

Klaipėdos kurčiųjų atstovai scenoje sukūrė tikrą meno šedevrą, pristatydami baletą „Kanarelų fėja“ ir „Papagenai“, kurį atliko jauna ir talentinga mergaitė. Jų programą papildė Pikaso ir Augustės Vedrickaitės duetas su daina „Saulė“ bei Jessica Shy kūrinys „Šokam lėtai“.

Kauno kurčiųjų kolektyvas pavergė žiūrovų širdis savo įspūdingais pasirodymais. Pirmasis jų numeris buvo pantomimos grupės „Laumės, laukiančios saulės“ kūrinys. Po pantomimos sekė Rasos Bubulytės ir Jono Čepulio atlikta lietuvių liaudies daina „Teka saulė“. Moterų šokių grupė nepamiršo Lietuvos liaudies motyvų ir pristatė šokį „Atskrido paukštelis“, atliekant lietuvių liaudies dainą „Kaip du paukšteliai“. Vėliau scenoje pasirodė imituojamosios dainos grupė ir vaikai su pasirodymu „Truputį laimės“, o programos kulminacija tapo įspūdingas numeris „Saulė“, kurį atliko imituojamosios dainos grupė. Pasirodymo metu skambėjo grupės „Saulės kliošas“ daina „Saulė“.

Šiaulių kurčiųjų kolektyvas taip pat nepamiršo savo miesto simbolių ir surengė įsimintiną vaidinimą „Skulptūra“, simbolizuojantį Šiaulių auksinį berniuko simbolį. Šis pasirodymas, perteikdamas vietinės kultūros ir istorijos svarbą, sužavėjo žiūrovus savo autentiškumu.

Vilniaus kurčiųjų liaudies teatras „Mimika“ atliko judesio miniatūrą „Po paukščio sparnu“, kuri buvo subtiliai choreografuota režiesierės bei atspindintėjo emocinį spektaklio gilumą ir judesių harmoniją. Kiekvienas aktoriaus judesys buvo kruopščiai apgalvotas ir išpildytas su didžiuliu atsidavimu, kas sukūrė nepakartojamą atmosferą ir įtraukė žiūrovus į paslaptingą ir emocijų kupiną pasaulį.

Marijampolės kurčiųjų duetas ir šokėjai baigė šventę atliekant dainą „Tyliai leidžiasi pavargus saulė“. Ši romantiška ir jausminga daina puikiai įprasmino renginio pabaigą, palikdama šiltus prisiminimus žiūrovams.

 

Šventės sėkmė nebūtų buvusi įmanoma be dosnių rėmėjų, kuriems organizatoriai nuoširdžiai dėkoja:

 • Seimo nariui Stasiui Tumėnui
 • Seimo nariui Remigijui Žemaitaičiui

 • Šiaulių miesto vicemerui Justinui Švėgždai
 • NATO kariams „SPANISH DETACHMENT VILKAS BAP – 65“
 • Lietuvių gestų kalbos vertimo centro Šiaulių skyriui
 • Šiaulių kultūros centrui
 • Lietuvių gestų kalbos vertimo centrui
 • Onutės šakočiui
 • Spaustuvės spaudos lankui
 • Bijolai
 • Žemaitijos pienui
 • Splius

LKD Šiaulių skyriaus vadovė Vilma Dapšauskienė ir savanorių komanda padarė didelį darbą organizuojant šį renginį, LKD vardu tariame nuoširdų ačiū.

Meno šventės metu simbolinis žibintas buvo perduotas VšĮ Kauno kurčiųjų centro direktoriui Mykolui Balaišiui. Tai reiškia, kad 2025 metais Meno šventė vyks Kaune, kur visi vėl turės galimybę pasigrožėti kurčiųjų saviveiklininkų meniniais pasirodymais.

Nuotraukų galeriją iš renginio galite pamatyti čia.

Iki susitikimo Kaune 2025-aisiais!

 

Kokia jūsų reakcija?

like
4
dislike
0
love
2
funny
2
angry
0
sad
0
wow
0