Parama Ukrainai – ką galime padaryti?

Šiuo metu mūsų draugai, kolegos kovoja už savo laisvę Ukrainoje. Ką kiekvienas galime padaryti, kad jiems padėtume, patys būdami Lietuvoje?

 

Vasario 24 d. prasidėjus karui Ukrainoje, įvairios Lietuvos įmonės ir organizacijos priėmė sprendimus – atsisakė rusiško turinio ir prekių:

  • įvairūs naujienų portalai (Delfi.lt, 15min.lt ir Lrytas.lt, tv3.lt, Madeinvilnius.lt. VE.lt, Kaunas.kasvyksta.lt) išjungė komentavimo galimybę po publikacijomis apie aktualijas, siekiant stabdyti melangingos informacijos sklaidą;
  • įvairūs televizijos transliuotojai (Telia, Cgates ir kt.) jau išjungė ir neberodo rusiško turinio (TV laidų, filmų);
  • Trys Lietuvos mobiliojo ryšio operatoriai – „Tele2“, „Telia“ ir „Bitė“ – kompensuoja mobiliojo ryšio paslaugas Ukrainoje;
  • kai kuriuose prekybos centruose (Maxima, Norfa, Rimi, Barbora.lt ir kt., LIDL asortimente rusiškų prekių nebuvo) iš lentynų išimti rusiški ir baltarusiški produktai.

 

O ką kiekvienas žmogus galime padaryti, kad padėtume ukrainiečiams kovoje už laisvę, patys būdami Lietuvoje?

1) Nepirkite Rusijoje ir Baltarusijoje pagamintų prekių: maisto produktų, drabužių, gėrimų, alkoholio, kosmetikos priemonių ir kt. Nesilankykite rusiškose ir baltarusiškose parduotuvėse. Pirkdami prekę, atkreipkite dėmesį (informacija ant pakuotės), kur ji pagaminta.

 

2) Nežiūrėkite ir neskaitykite rusiško turinio: nežiūrėkite rusiškų ir baltarusiškų TV kanalų, neskaitykite rusiškų naujienų portalų, nesekite rusiškų Facebook grupių, nesidalinkite Rusijos parengtais „informaciniai“ tekstais. Neieškokite informacijos rusiškuose ir baltarusiškuose portaluose, nes juose skleidžiama dezinformacija.

Naujienas sekite oficialiuose, patikimuose naujienų platformose, pavyzdžiui, LRT, Lietuvos valstybės institucijų oficialiuose internetiniuose portaluose, Ukrainos vyriausybės internetiniame puslapyje.

 

3) Skirkite finansinę paramą nevyriausybinėms organizacijoms, kurios dirba, kad pagelbėtų Ukrainai ir jos žmonėms. Siekdami išvengti sukčiavimo atvejų, rinkitės tik patikimas organizacijas.

Finansiškai paremta rekomenduojame:

BLUE / YELLOW

VšĮ „Mėlyna ir geltona“ – nevyriausybinė organizacija, nuo 2014 metų remianti Ukrainos ginkluotąsias pajėgas bei nuo karo nukentėjusius civilius.

Galima skirti vienkartinę arba kasmėnesinę paramą atliekant bankinį pavedimą arba tapti pastoviu sponsoriu skiriant finansinę paramą SMS žinutėmis.

Detali informacija - www.blue-yellow.lt

 

MŪSŲ ŠIRDYS IR RANKOS – UKRAINAI!

Lietuvos Raudonasis Kryžius, Lietuvos Caritas, Maltiečiai, „Maisto bankas“ ir Gelbėkit vaikus pradeda rinkti lėšas nuo karo Ukrainoje bėgantiems ukrainiečiams. Surinktos lėšos bus skiriamos humanitarinei pagalbai, pirmai psichosocialinei pagalbai ir pirmajai pagalbai teikti.

Paramą galima skirti bankiniu pavedimu arba SMS žinute.

Detali informacija AUKOK portaleMūsų širdys ir rankos - Ukrainai!

 

4) Gali būti, kad karo ir okupacijos išsigandę Ukrainos žmonės, šeimos su vaikais bus priversti palikti savo šalį – jie bėgs ir ieškos prieglobsčio, pagalbos į kitas šalis. Jie gali atvykti ir į Lietuvą. Visų prašoma: jei turėsite vietos savo namuose ir galėsite, priimkite pabėgėlius. Pavyzdžiui, jei iš Ukrainos į Lietuvą bėgtų kurtieji žmonės, pasiruoškite padėti jiems.

 

Svarbiausia: šiuo metu tiesioginės karo grėsmės Lietuvoje nėra, tad išlikite ramūs, nepanikuokite, būkite vieningi.

Mes rengsime informaciją gestų kalba apie svarbiausius įvykius, naujienas ir dalinsimės LKD informaciniais kanalais: socialiniuose tinkluose Facebook ir Youtube, internetiniame puslapyje.

Atsižvelgiant į esamą situaciją ir norėdami kaip galima greičiau parengti ir pasidalinti naujienomis, šiuo metu vaizdo įrašų netitruosime. Dėkojame už supratimą.

 

LKD informacija

 

 

Kokia jūsų reakcija?

like
2
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0