NT: nuo svajonių būsto iki realybės

Kokius veiksmus turėtumėte atlikti, kad namų raktus turėtume savo rankose?

 

Naujas būstas daugeliui tampa vienu didžiausių viso gyvenimo pirkinių. Dėl to jo įsigijimui reikėtų skirti ypatingą dėmesį ir tam gerai pasiruošti.

Jei nusprendėte būstą įsigyti pasinaudodami banko finansavimu, pirmiausia turėtumėte atsižvelgti į dabartinę savo finansų būklę. 

Dirbant pagal darbo sutartį, yra vertinamos asmens paskutinių 6 mėnesių pajamos. Dirbant pagal individualią veiklą ar verslo liudijimą, asmuo bankui turi pateikti 2 paskutinių metų pajamų deklaraciją.

Taip pat vertinamas šeimos pajamų bei finansinių įsipareigojimų santykis. Svarbi taisyklė – mėnesio būsto paskolos įmoka kartu su kitais finansiniais įsipareigojimais negali būti didesnė nei 40 proc. visų šeimos pajamų.

Perkant naujos statybos būstą, nuosavos lėšos turėtų siekti ne mažiau nei 15 proc. įsigyjamo būsto kainos. Tačiau išsirinkus senesnės statybos būstą, gali prireikti didesnio pradinio įnašo.

Pasitaiko atvejų, kai asmuo neturi susitaupęs pradinio įnašo būstui arba tuo metu turi blogą kredito istoriją ir negali gauti paskolos – tuomet galima pasinaudoti išperkamosios būsto nuomos paslaugą. Tokiu būdu asmuo savo būstą nuomojasi, su galimybe vėliau jį išsipirkti už fiksuotą sumą.

Finansinių sprendimų agentūra:

  • gali padėti derybose su bankais dėl geresnių sąlygų paskolai, sutaupydami jums ne tik laiko, bet ir nemažai pinigų. 
  • gali padėti sudaryti planą, kaip efektyviai grąžinti paskolą, kad sutrumpintumėte paskolos laikotarpį ir sumokėtumėte mažiau palūkanų.

 

 

  

 

 

Kokia jūsų reakcija?

like
1
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0