Negalios terminas gali būti pratęstas automatiškai

Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyba (NDNT) informuoja apie atnaujintus negalios pratęsimo terminus karantino laikotarpiu.

 

Jeigu karantino metu baigiasi jums nustatytos negalios terminas ir NDNT nepateiksite naujo gydytojo parengto siuntimo, terminas iki karantino pabaigos ir dar 90 dienų jam pasibaigus (t. y., iki gegužės 31 d.) bus pratęstas automatiškai ir apie tai jūs būsite informuoti telefonu. Tokiu atveju naujas neįgaliojo pažymėjimas ir kiti dokumentai neišduodami – iki gegužės 31 d. galios išduoti anksčiau.

Minimu laikotarpiu asmeniui pateikus naują gydančio gydytojo parengtą siuntimą, negalios vertinimas bus atliekamas įprasta tvarka, t. y., terminas automatiškai pratęsiamas nebus.

Jeigu dėl negalios kreipiatės pirmą kartą, atlikti negalios vertinimą net ir karantino metu bus galima tik gavus gydytojo parengtą siuntimą.

Kokius dokumentus reikia pateikti su siuntimu?

  • prašymą nustatyti negalią;
  • gydytojo parengtą siuntimą į NDNT (jei gydytojas pateikė siuntimą NDNT el. būdu, siuntimo pačiam asmeniui pateikti nereikia);
  • asmens tapatybę patvirtinančio dokumento kopiją;
  • 3X4 cm dydžio nuotrauką (jei pageidaujate gauti neįgalių asmenų automobilių statymo kortelę, pateikite 2 nuotraukas).

Prašymų nustatyti negalią formas rasite ČIA.

Kaip pateikti dokumentus NDNT?

  • paštu,
  • palikti prie įėjimo į NDNT esančioje pašto dėžutėje,
  • el. paštu,
  • per E. pristatymo sistemą.

NDNT teritorinių skyrių kontaktus rasite ČIA.

Ar jums reikės atvykti į NDNT atliekant jūsų negalios vertinimą?

Į NDNT atvykti nereikės. Medicininė dalis kaip įprasta įvertinama pagal gydytojo parengtame siuntime pateiktus duomenis, o savarankiškumo klausimynas bus užpildomas nuotoliniu būdu. T. y., su asmens iki 18 m. tėvais (ar jo teisėtais atstovais) per 15 darbo dienų nuo prašymo gavimo dienos NDNT darbuotojas susisieks telefonu. Kurtiesiems bus suderintas klausimyno pildymas dalyvaujant gestų kalbos vertėjui. Su pensinio amžiaus asmeniu dėl klausimyno užpildymo susisieks savivaldybės paskirtas socialinis darbuotojas.

Kaip gausite sprendimą dėl negalios?

Sprendimą NDNT jums išsiųs paštu prašyme nustatyti negalią nurodytu adresu.

 

NDNT informacija

 

Kokia jūsų reakcija?

like
5
dislike
0
love
2
funny
0
angry
1
sad
3
wow
0