Pradėtas VI karantino švelninimo etapas

Vyriausybė jau nutarė: karantinas Lietuvoje bus pratęstas iki birželio 16 dienos. Ministrų kabinetas taip pat patvirtino ir 6-ąjį karantino švelninimo etapą. Kas keičiasi?

Nuo birželio 1 d. 

  • Viešose vietose leista burtis didesnėms nei 5 asmenų grupėms. Vadinasi, lauke bus galima žaisti krepšinį, futbolą ar kitus žaidimus.
  • Restoranų, kavinių, barų, naktinių klubų ir kitų pasilinksminimo vietų, lošimo namų (kazino) ir lošimo automatų, bingo salonų veiklą leista vykdyti nuo 8 iki 23 valandos. Iki šiol darbo laikas buvo ribojamas nuo 8 iki 22 val.
  • Pritarta palaipsniui didinti kultūros, sporto, pramogų ar kitų renginių žiūrovų skaičių. Nuo 2020 m. birželio 1 d. iki birželio 15 d. leista vykdyti įvairius renginius atvirose erdvėse, kai renginyje dalyvauja ne daugiau kaip 300 žiūrovų ir dalyvių (neįskaičiuojant atlikėjų, organizatorių, trenerių ir aptarnaujančio personalo) ir užtikrinamas ne mažesnis nei 1 m atstumas tarp žiūrovų, išskyrus šeimos narius: sutuoktinius, artimuosius giminaičius, įtėvius, įvaikius, globėjus.
  • Nuo 2020 m. birželio 1 d. iki birželio 15 d. renginiuose, kurie vyks uždarose erdvėse, bus leista lankytis ne daugiau kaip 100 žiūrovų ir (ar) dalyvių (neįskaičiuojant atlikėjų, organizatorių, trenerių ir aptarnaujančio personalo) ir užtikrinamas ne mažesnis nei 2 m atstumas tarp žiūrovų, išskyrus sutuoktinius, artimuosius giminaičius, įtėvius, įvaikius, globėjus, o erdvė, skirta žiūrovams, užpildoma ne daugiau kaip 30 procentų.
  • Nuo birželio 1 d. taip pat atveriama siena su Latvija – nebeliks patikros postų. 

 

Nuo birželio 16 d. 

  • Lauko renginiuose leidžiama dalyvauti ne daugiau kaip 500 žiūrovų, išlaikant 1 metro atstumą tarp žmonių.
  • Renginiuose, kurie vyksta uždarose patalpose, gali dalyvauti ne daugiau kaip 150 žiūrovų vis dar išlaikant 2 metrų atstumą.

Be kita ko, Vyriausybė nusprendė leisti daugiau skrydžių iš Europos šalių, kuriose nėra didelio sergamumo koronavirusu. Nuo birželio bus galima į Lietuvą atvykti iš tų šalių, kur sergamumas infekcija per pastarąsias dvi savaites neviršijo 25 atvejų 100 tūkst. gyventojų. Atvykusiems iš tokių šalių nebus privaloma savęs izoliuoti dvi savaites. Šalių sąrašą skelbs SADM kiekvieną pirmadienį. Į šį sąrašą šiuo metu galėtų pretenduoti Islandija, Slovėnija, Graikija, Kroatija, Kipras, Norvegija, Vengrija, Šveicarija, Čekija, Austrija.

Kaukes tam tikrose vietose privalu dėvėti ir toliau. Asmenys, vyresni nei 6 metų, turi dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones turgavietėse ir kitose viešose prekybos vietose, renginiuose, ekskursijose, viešojo transporto įlaipinimo vietose ir viešajame transporte. Kaukių dėvėti nereikia, kai žmonės valgo ir geria viešojo maitinimo organizavimo vietose, sportuoja ar lankosi baseine ar pirtyje.

Kokia jūsų reakcija?

like
1
dislike
1
love
0
funny
0
angry
2
sad
0
wow
0