Naujas Skype kontaktas „lkd.pagalba“ – kas tai?

Dabar kai Lietuvoje paskelbtas karantinas ir kurčiųjų klubai dirba nuotoliniu būdu, kurtiesiems gali kilti įvairių problemų.

  • Jeigu nežinote kur kreiptis, ar į kurčiųjų klubą, ar į vertėjų centrą – paklauskite lkd.pagalba. LKD darbuotojas suteiks informaciją, kur kreiptis, kokie kontaktai veikia karantino metu.
  • Jeigu lankantis kažkokiose įstaigose, pavyzdžiui, ligoninėje, policijoje ar kitur, jums nebuvo užtikrintas vertimas į/iš gestų kalbos arba jaučiate, kad jūsų teisės buvo pažeistos ir darbuotojas elgėsi netinkami – paskambinkite lkd.pagalba ir praneškite apie situaciją: jos vietą, laiką, darbuotojo vardą ir pavardę. Gavusi tokią informaciją LKD galės informuoti tos įstaigos darbuotojus apie kurčiųjų teises ir reikalingą pritaikymą, kad ateityje tai nesikartotų. Pavyzdžiui, LKD gavo informaciją, kad kai kurie medikai nepriima kurčiųjų, nes jie ateina pas gydytoją su telefonu, kuriame vaizdo skambučiu yra prisijungęs vertėjas. Gydytojas pagalvoja, kad kurčiasis filmuoja, todėl gydytojas atsisako ir negydo. LKD jau išsiuntė raštus SAM ir kitoms atsakingoms institucijoms, kad telefonu tokiu būdu teikiamos vertimo paslaugos ir medikai privalo priimti kurčiąjį.
  • Jeigu matote naudingą informaciją apie koronovirusą ar kita svarbia tema, tačiau nesuprantate, nes nėra vertimo į gestų kalbą arba radote informaciją, kuri svarbi visiems kurtiesiems ir norite ją paviešinti – paskambinkite lkd.pagalba ir atsiųskite naujienos nuorodą. LKD komanda peržiūrės ir pasirūpins, kad svarbiausia informacija būtų išversta į gestų kalbą.

Jeigu jaučiate, kad kažkas yra neprieinama kurtiesiems, lkd.pagalba yra pasiruošusi jums padėti! Išgyvenkime šį sunkų laiką kartu.

 

Visus kontaktus nuotoliniu būdu (reabilitacijos centrų, vertimo centro, organizacijų) rasite paspaudę ČIA

Kokia jūsų reakcija?

like
6
dislike
0
love
4
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0