Mokymai ,,Neapykantos kalba / kurstymas prieš neįgaliuosius”

Apie neseniai įvykusius mokymus, ,,Neapykantos kalba / kurstymas prieš neįgaliuosius” tema.

 

Spalio 18 dieną vyko LKD vyko mokymai ,,Neapykantos kalba / kurstymas prieš neįgaliuosius”. Taip pat, buvo kalbama ir apie kitus neapykantos veiksmus prieš asmenį ar asmenų grupę dėl tam tikrų jų požymių: lyties, lytinės orientacijos, rasės, etninės grupė, tautybės, kalbos, religijos ar kt. Taip pat neapykantos kalba gali būti prieš neįgaliuosius dėl jų turimos negalios: aklumo, judėjimo negalios, klausos negalios ar kt.

Įvairios bendruomenės, ne tik kurčiųjų, nemažai asmenų patiria smurtą, neapykantą ir kitus panašius dalykus, todėl labai svarbu žinoti, kaip atpažinti šiuos dalykus, kad galėtumėme padėti kitiems. 

Mokymų metu nemažai buvo dalintąsi patirtimi, teorinėmis žiniomis, gauta labai vertinga informacija.

LKD Prezidentė tikisi, kad ateityje bus planuojama susitikti su kurčiųjų bendruomenėmis, kad patys kurtieji gebėtų atpažinti save šiose situacijose, tai išsiaiškinti būtų siekiama diskusijų metu. Kuomet mes žinome, ką daryti, tuomet tampame drąsesni kovoti dėl savo teisių.

⏭️ Kviečiame žiūrėti trumpą video įrašą iš praėjusių mokymų.

Primename, jog vasarą dalinomės vaizdo įrašų ciklu apie neapykantos kalbą, kuris buvo rengiamas įgyvendinant projektą „Lietuvos kurčiųjų draugijos veiklos rėmimas 2023 metais“, kurį finansuoja Neįgaliųjų reikalų departamentas prie SADM.

Video įrašus galite peržiūrėti čia.

 

 

Kokia jūsų reakcija?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0