LKD tęsia 112 mobiliosios programėlės naudojimo mokymus

Šiais metais Lietuvos kurčiųjų draugija tęs 112 mobiliosios programėlės, pritaikytos klausos negalią turintiems asmenims, naudojimo mokymus.

 

2020 m., bendradarbiaujant su Bendruoju pagalbos centru (BPC), Lietuvos kurčiųjų draugija (LKD) vykdė individualius mokymus kurtiesiems ir neprigirdintiesiems apie skubiosios pagalbos numerio 112 mobiliosios programėlės, kuri nuo 2020 m. liepos 1 d. yra pilnai pritaikyta klausos negalią turintiems asmenims, naudojimą. Veiklos metu jau buvo apmokyta dalis kurčiųjų, tačiau dar nemažai kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų neturi ir nemoka naudotis šia gyvybiškai svarbia programėle, ypač mažesniuose miestuose ar atokesniuose rajonuose.

Pranešame, kad nuo šių metų balandžio 26 d. ir vėl startuoja individualūs mokymai kurčiųjų bendruomenės nariams dėl mobiliosios programėlės 112 Lietuva, pritaikytos klausos negalią turintiems asmenims. Paslaugas penkiuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose teikia penki lektoriai, mokantys lietuvių gestų kalbą ir dirbantys kurčiųjų reabilitacijos centruose.

 

 

Norint išmokti įsidiegti ir naudotis 112 mobiliąja programėle, reikia kreiptis į lektorius asmeniškai per Skype arba galima kreiptis į Vilniaus, Kauno, Panevėžio, Šiaulių, Klaipėdos kurčiųjų reabilitacijos centrus – ten dirbantys darbuotojai padės suderinti mokymų laiką su lektoriumi.

Lektoriai suteiks pagalbą įsidiegiant aplikaciją, mokys, kaip tinkamai ja naudotis: pristatys funkcijas, taisykles, atsakomybes ir visas galimybes, kurias gali suteikti mobilioji programėlė.

Mokymai yra nemokami. Veikla įgyvendinama pagal projektą „Kurčiųjų organizacijų stiprinimas ir viešųjų paslaugų prieinamumo didinimas“, finansuojamą Nacionalinių nevyriausybinių organizacijų institucinio stiprinimo projektų programos lėšomis. Veiklą finansuoja LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Socialinių paslaugų ir priežiūros departamentas.

 

LKD informacija

 

 

Kokia jūsų reakcija?

like
0
dislike
0
love
1
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0