LKD savanorių komanda

Dar pavasarį Lietuvos kurčiųjų draugija kvietė klausos negalią turinčius asmenis ir visus, mokančius gestų kalbą, prisijungti prie LKD savanorių komandos. Būsimiems savanoriams, gegužės 18 – 19 d. buvo suorganizuoti mokymai, pristatant kas yra LKD savanoris ir kodėl jų svarba bei reikšmė yra tokia didelė.

LKD savanorių komandos tikslai – suorganizuoti vieną arba dvi įdomias veiklas savo miesto kurčiųjų reabilitacijos centro bendruomenei, bei padėti Lietuvos kurčiųjų draugijai organizuojant didžiausius metų renginius. Po įvykusių mokymų paaiškėjo, kad savanorių komandos tikslai dar didesni, o jų idėjos iš ties vertos būti įgyvendintos. LKD gali didžiuotis subūrusi 15 asmenų komandą, kurią sudaro: trys vilniečiai, keturi kauniečiai, šeši klaipėdiečiai ir du panevėžiečiai.

Pirmieji savanorių tikslai buvo įgyvendinti dar vasarą, kuomet savanorės iš Panevėžio sukvietė Lietuvos kurčiuosius į žygį baidarėmis upėmis „Jara“ – „Šventoji“. Greitai po jų, klaipėdiečiai taip pat įgyvendino savo tikslą – surengė vakarėlį be alkoholio. Savanorių veiklos bus vykdomos iki šių metų pabaigos, tad kviečiame aktyviai sekti savo miestų reabilitacijos centrų naujienas ir nepraleiskite galimybės išvykti į „Sūrio Džiugas“ namus, Telšiuose (organizuoja Kauno savanoriai), sudalyvauti turizmo gido mokymuose (organizuoja Vilniaus savanorių komanda) ir kituose renginiuose.

Savanorių svarba draugijai iš ties didelė, o jos reikšmę pajausti galima organizuojant įvairius renginius. Šiais metais, Lietuvos kurčiųjų draugija dalyvavo didelio masto festivalyje, Kaune „Laisvės piknikas 2019“ kur, esant dideliam žmonių srautui, pasakojo girdintiesiems apie gestų kalbą, supažindino su kurčiųjų kultūra. Bendravimo tempas buvo iš ties didelis: išdalintas didelis kiekis informacinių lankstinukų, „Akiračio“ mėnraščių, kišeninių kalendorių su gestų kalba, o svarbiausia -

abipusė komunikacija tarp girdinčio ir kurčio, vertėjo pagalba. Šiame renginyje dalyvavo ir prie informacinės sklaidos prisidėjo LKD savanoriai iš Kauno bei Vilniaus.

Pagalba buvo reikšminga ir Tarptautinės kurčiųjų savaitės metu. Savanoriai prisidėjo prie  LR Seime organizuojamos Tarptautinės konferencijos „Europos šalių pavyzdžiai, užtikrinantys kurčiųjų socialinę gerovę“ operatyvumo: registravo atvykstančius dalyvius, supažindino atvykusius su konferencijos programa ir esant poreikiui, nukreipdavo į konferencijos salę.

LKD info.

Kokia jūsų reakcija?

like
12
dislike
1
love
1
funny
0
angry
0
sad
0
wow
2