LKD prisijungė prie tarptautinio projekto

Nuo šių metų Lietuvos kurčiųjų draugija, kartu su partneriais, įgyvendins tarptautinio kurčiųjų media projekto veiklas.

LKD prisijungė prie tarptautinio projekto

 

Projektas – „Media, reliable information and deaf people in Europe 2020“.

Trumpai – Deafmedia, finansuojamas tarptautinės Erasmus + programos.

Projekto trukmė 24 mėn.: pradžia – 2020-12-31, pabaiga – 2022-12-30.

Projekto koordinatorius – Ispanijos kurčiųjų konfederacija.

Kiti dalyviai: Inovacijų ir technologijų fondas (Ispanija), Kroatijos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų draugija, Red Bee Media Limited (Jungtinė Karalystė) ir Lietuvos kurčiųjų draugija (LKD).

Projekto tikslas – skatinti klausos negalią turinčių žmonių prieigą prie informacijos ir paruošti kurčiuosius vertėjus arba diktorius dirbti žiniasklaidoje.

Projekto metu bus analizuojami kiekvienos šalies kurčiųjų poreikiai gauti informaciją ir esama situacija valstybėse apie tai, kaip šiuo metu teikiamos žinios kurtiesiems. Pagrindinė projekto veikla – atrinkti ir apmokyti kurčiuosius, kurie dirbs žiniasklaidoje (televizijoje ir/ar internetu) kaip vertėjai arba diktoriai. Projekto partneriai organizuos susitikimus skirtingose šalyse, kad įgytų patirties apie skirtingą kiekvienos šalies situaciją: kaip gyvena kurtieji, kaip jie gauna informaciją, kaip dirba jų kurtieji vertėjai arba diktoriai ir pan. Atrinktiems kurtiesiems vertėjams arba diktoriams mokymai vyks Jungtinėje Karalystėje (UK) Red Media Limited kurčiųjų televizijoje.

LKD tikisi projekto metu apmokyti kurčiuosius vertėjus arba diktorius, nes Lietuvos kurčiųjų draugijoje turime viešinimo komandą, kurie bus pasiruošę teikti svarbiausias žinias lietuvių gestų kalba gyvai televizijoje ir internetinėje erdvėje.

Prie šio projekto rengimo intensyviai dirbo ir dalyvavo nuotoliniuose pasitarimuose LKD prezidentas Kęstutis Vaišnora ir LKD projektų vadovė Donata Lukošienė.

 

LKD informacija

 

Kokia jūsų reakcija?

like
1
dislike
0
love
8
funny
0
angry
0
sad
0
wow
2