Liepą pradės veikti kurtiesiems pritaikyta 112 programėlė

Nuo šių metų liepos mėnesio pradės veikti nauja kurtiesiems pritaikyta skubios pagalbos telefono 112 programėlė.

Didžiausias skirtumas nuo senosios 112 programėlės tai, kad naujoji programėlė leis kurtiesiems bendrauti su Bendrojo pagalbos centro (BPC) operatoriais tiek susirašinėjant tekstu, tiek skambinant, tiek su gestų kalbos vertėjų pagalba. Taip pat bendravimą tekstiniu pokalbiu palengvins paveikslėliais iliustruotas pagalbos išsikvietimo vedlys. Be to, bendraujant su BPC darbuotoju kurtieji galės siųsti nuotraukas iš įvykio vietos.

112 programėlė jau sukurta. Šiuo metu baigiamos rengti išsamios instrukcijos BPC operatoriams ir programėlės vartotojams, bus organizuoti mokymai tiek BPC operatoriams, tiek Lietuvos kurčiųjų draugijos darbuotojams, o klausos negalią turintiems asmenims prieiga prie programėlės bus suteikta birželį.

Per programėlę bus galima išsikviesti skubiosios pagalbos tarnybas, t. y. policiją, priešgaisrines gelbėjimo pajėgas, greitosios medicinos pagalbos tarnybą ir aplinkos apsaugos pajėgas. Naujoji 112 programėlė galės automatiškai nustatyti ir perduoti vartotojo buvimo vietos duomenis.

Norint naudotis programėle, reikės iš anksto užsiregistruoti sistemoje ir bus būtinas įvesti į programėlę Lietuvos kurčiųjų draugijos suteiktas autorizacijos kodas. Neturintys kodo naudotis programėle negalės.

Programėlė veiks „Android“ arba „iOS“ operacinės sistemos išmaniuosiuose telefonuose esant interneto ryšiui arba Wi-Fi, ir tik Lietuvos Respublikos teritorijoje.

Susisiekti 112 numeriu bus galima visą parą – BPC pamainomis dirbs 5 gestų kalbos vertėjai. Vyriausybė naujiems gestų kalbos vertėjų etatams įsteigti numatė skirti 49 tūkst. eurų. Vertėjai darbą pradės nuo liepos mėnesio. Dėl vertėjų darbo sąlygų reglamentavimo šiuo metu tariamasi su Lietuvių gestų kalbos vertimo centru ir Neįgaliųjų reikalų departamentu.

Sukurti programą, taip pat aprūpinti BPC reikiama įranga darbo vietai iš viso kainavo 121 tūkst. eurų.

Užtikrinti galimybę klausos negalią turintiems asmenims išsikviesti skubią pagalbą įpareigoja europinė teisė.

Išsamus programėlės naudojimo gidas gestų kalba bus paruoštas ir paviešintas, kai bus galima naudotis programėle.

Kokia jūsų reakcija?

like
4
dislike
1
love
10
funny
0
angry
0
sad
0
wow
2