Kurčios dvynės, pakerėjusios mados pasaulį (išversta į gestų kalbą)

Nemažai kurčiųjų domisi mada ir norėtų būti fotomodeliais. Dviem merginoms, gimusioms Eritrėjoje, tai pavyko pasiekti savo jėgomis. Šmaikščios ir charizmatiškos dvynės Hermon ir Heroda augdamos susidūrė su visokiausiomis kliūtimis, bet sugebėjo jas įveikti. Šiuo metu seserys yra populiarios, po visą pasaulį keliaujančios mados tinklaraštininkės, apie kurias žino daugybė mados sekėjų. Dvynių istorija buvo parodyta populiariausiuose pasaulio televizijos kanaluose. Į merginas kreipiasi žinomų mados prekių ženklų atstovai, norėdami jų tinklaraštyje reklamuoti savo produktus.

Tačiau toji žvaigždžių šviesa dvynėms spindėjo ne visą gyvenimą. Seserys gimė girdinčios girdinčiųjų šeimoje. „Turėjome nuostabią vaikystę, kol mums sukako septyneri – tuomet viskas pasikeitė. Abi netekome klausos. Mūsų mama nujautė, jog kažkas yra negerai. Galiausiai ji suprato: mes abi tapome kurčios tą pačią dieną“, - prisiminimais dalijosi dvynės.

Merginų tėvams šis pokytis buvo šokiruojantis – jie paliko visą savo gyvenimą Eritrėjoje ir kartu su dvynukėmis bei jų mažuoju broliu persikėlė į Ameriką, siekdami geriausių tyrimų ir gydymo savo dukterims. Deja, klausos netekimo priežasčių niekas taip ir nerado, pastangos sugrąžinti klausą buvo bevaisės. Gydytojai nustatė griežtą diagnozę: abi seserys yra kurčios, nieko neįmanoma pakeisti. 

Tą lemtingą dieną, kai dingo klausa abiem seserims, visai išnyko ir iki tol besivysčiusi kalba – jos nustojo kalbėti. Hermon ir Herodos motina kantriai turėjo mokyti mergaites kalbėti iš naujo. Po vienų metų intensyvių mamos pastangų mergaičių kalba labai pagerėjo, todėl tėvai nusprendė priimti dar vieną svarbų savo gyvenime sprendimą – šeima vėl susikrovė lagaminus ir persikraustė į Angliją, kad ten mergaitės galėtų gauti geresnį išsilavinimą.

Anglijoje mergaitėms atsivėrė naujas pasaulis – iki tol mokėjusios savo mintis reikšti tik garsine kalba, ten jos atrado gestų kalbą ir kurčiųjų pasaulį, kurį, kaip pačios sako, iškart pamilo. „Mes mylime kurčiųjų bendruomenę ir esame palaimintos būdamos jos dalimi. Ji yra labai graži“, – stipriai glausdamos rankas prie krūtinės sakė merginos. 

Seserys didžiuojasi savo nepaprastai stipriu tarpusavio ryšiu. „Mūsų ryšys yra nenutraukiamas. Mes galime skaityti viena kitos mintis, užbaigti viena kitos sakinius ir jausti viena kitos skausmą. Taip, tai yra tikra“, - tvirtino jos. Būdamos skirtingos asmenybės, bet turėdamos panašų gyvenimo būdą seserys dalijasi su kitais pavyzdžiu, kaip galima siekiant savo svajonių  įveikti, atrodo, neįveikiamus barjerus.

Dvynės visą gyvenimą savo ateitį siejo su mados industrija, tačiau čia susidūrė su didelėmis kliūtimis. Hermon šiuo metu siekia tapti aktore, bet nuo vaikystės ji save įsivaizdavo kaip mados dizainerę. Deja, dėl kurtumo  jai darbų vis neatsirasdavo, todėl teko keisti savo tikslus. Heroda savo ruožtu visą gyvenimą save įsivaizdavo stovinčią prieš fotoaparato objektyvą  ir dirbančią fotomodeliu reklamoms.

Heroda, turėdama didelę svajonę, nepasitikėjo savo jėgomis. Jos sesuo Hermon buvo ta, kuri ją pastūmėjo į priekį. Ji vieną dieną pamatė skelbimą, jog garsi kompanija „Smirnoff“ ieško kurčiųjų ar neprigirdinčių šokėjų, taigi pamanė, kad tai gali būti likimo ženklas, ir nedvejodama užrašė į konkursą save ir seserį. Apie tai, kad jos yra atrinktos į peržiūra, Heroda sužinojo tik tos dienos rytą. Dėl šios žinios ji puolė į paniką. „Aš tikrai negaliu to padaryti!“ – vis sukosi jos galvoje, kol galų gale Heroda nusprendė tiesiog neiti į atranką. Tačiau padėjo sesers padrąsinimas: „Tu niekada nesužinosi, ką gali, kol nepabandysi. Visuomet reikia stengtis turėti platesnį požiūrį ir imtis rizikos, kitaip niekuomet nepasieksi savo svajonių.“

Nors Hermonai ir atrodė, kad iš jaudulio peržiūroje pasirodė siaubingai, abi seserys gavo sutartį.  Ši reklama tapo pirmuoju šuoliu sėkmingos Herodos karjeros link. Mergina turi jau 10 metų patirtį mados pasaulyje. „Po pirmosios atrankos pradėjau tikėti savimi, – prisiminė ji. – Tačiau lengva niekados nebuvo. Vieną dieną iš kolegos sulaukiau replikos: „Netikiu tavimi, nematau, kad esi gera mados srityje.“ Ta diena buvo toji, kai nusprendžiau mesti savo ilgus metus augintą karjerą ir pulti į visiškai naujus ir nežinomus vandenis – su seserimi pradėjome kurti mados tinklaraštį.“

Ši rizika pasiteisino – šiuo metu tinklaraštis yra populiarus ir pripažintas, jį seka tūkstančiai žmonių ir tarp kurčiųjų, ir tarp girdinčiųjų, jos sulaukia užsakymų ir sėkmingai užsidirba iš šios veiklos. Rizika pasiteisino.

„Prisimink: jeigu sieki savo svajonės,  tai ir sek paskui ją. Nepasiduok, būk kantrus, nebijok imtis rizikos, o tuomet pamatysi, kas atsitiks. Pradėk nuo mažų žingsnelių“, – sakė dvynės.

Dvynių interneto tinklaraštį galite sekti adresu www.beinghermonheroda.com

Akiračio inf.

Parengė Rasa Buikauskaitė

Kokia jūsų reakcija?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0