Keičiasi dantų protezavimo tvarka

Valstybinė ligonių kasa (VLK) informuoja, kad nuo šių metų sausio mėnesio nebelieka dantų protezavimo eilių – kompensuojamąją dantų protezavimo paslaugą bus galima gauti praktiškai iš karto.

 

Naujovė ta, kad asmeniui, turinčiam teisę gauti kompensuojamas dantų protezavimo paslaugas ir kuriam buvo nustatytas dantų protezavimo pagrįstumas, nebereikės rašyti prašymo jį įtraukti į laukiančiųjų sąrašą, sulaukti teritorinių ligonių kasų patvirtinimo apie įtraukimą ir kt. Nustačius, kad asmeniui priklauso kompensacija dantų protezavimui, ta gydymo įstaiga, į kurią kreipėsi asmuo, turės tik suvesti duomenis į Elektroninės sveikatos paslaugų sistemą ir asmenį užregistruoti dėl dantų protezavimo. Taigi asmeniui nebereikės pildyti jokių prašymų TLK, o visi duomenys bus tvarkomi ir registruojami elektroniniu būdu.

Asmuo iš karto bus informuotas apie teisės gauti kompensuojamas dantų protezavimo paslaugas įgijimą – įstaiga privalės išduoti tai patvirtinantį informacinį pranešimą. Tokiu atveju asmuo galės kreiptis į pasirinktą gydymo įstaigą, turinčią sutartį su ligonių kasa, ir pradėti dantų protezavimo procedūrą.

Kadangi nebeliko eilių, nebelieka ir anksčiau buvusios galimybė dantis protezuoti savo lėšomis, vėliau už tai gaunant iš ligonių kasų kompensaciją, kadangi dabar asmuo teisę įgyja iš karto.

Specialistai atkreipia dėmesį, kad kompensuojamos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo dantų protezavimo paslaugos teikiamos tik tose gydymo įstaigose, kurios dėl šių paslaugų yra sudariusios sutartį su viena iš Teritorinių ligonių kasų (TLK). Kokios gydymo įstaigos turi sutartis su TLK, pasidomėti reikėtų dar prieš renkantis protezavimo kliniką.

Kaip ir anksčiau, dantų protezavimo paslaugos turės būti suteiktos per 3 metus nuo šios teisės įgijimo – asmens užregistravimo sistemoje. Pakartotinai kompensuojamas dantų protezavimo paslaugas žmogus galės gauti ne anksčiau kaip po 3 metų nuo dantų protezavimo paslaugų kompensavimo dienos.

Teisę į dantų protezavimo paslaugas, teikiamas Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis, turi keturios privalomuoju sveikatos draudimu apdraustų gyventojų grupės:

  1. žmonės, sulaukę senatvės pensijos amžiaus,
  2. asmenys, pripažinti nedarbingais arba iš dalies darbingais,
  3. vaikai iki 18 metų
  4. bei tie, kuriems buvo taikytas gydymas dėl burnos, veido ir žandikaulių onkologinės ligos.

Šiuo metu pensininkams, neįgaliesiems ir asmenims, kuriems buvo taikytas gydymas dėl burnos, veido ir žandikaulių onkologinės ligos, kompensuojama iki 560,34 euro, vaikams – iki 285,97 euro. Retesniais atvejais, kai reikalingas sudėtingesnis ir brangesnis gydymas (sprendimą priima gydytojų odontologų konsiliumas), kompensuojama suma gali siekti iki 1724,10 euro.

Tuo atveju, jeigu išlaidos viršija nustatytą kompensuojamos sumos dydį, pacientui gali tekti primokėti pačiam.

 

VLK informacija

 

Kokia jūsų reakcija?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
1
wow
0