Justas Kontenis: darbo kelio pradžia

Vaizdo siužetas ir interviu su Justu Konteniu apie jo karjeros pradžią.

 

Justas Kontenis skaičiuoja dar tik pirmuosius darbo spaudos paruošėju mėnesius, bet šiandien džiaugiasi išpildyta ilgai puoselėta svajone – dirbti kartu su girdinčiais: „Pradėjęs dirbti jaudinausi – nauja vieta, visi kolegos girdintys. Nerimavau, kaip reikės bendrauti, bet nepasidaviau baimei. Aš jau seniai svajojau dirbti kartu su girdinčiais, ir dabar šią svajonę pasiekiau, nes nenuleidau rankų,“ – sako vaikinas.

 

 

Karjeros pradžia buvo netikėta. Šią vasarą įmonės atstovai pakvietė Kauno kurčiųjų bendruomenės narius sudalyvauti pažintinėje ekskursijoje, po kurios jaunas vaikinas sulaukė pasiūlymo dirbti. Justas prisipažįsta: „Iš pradžių abejojau, nes tik neseniai buvau baigęs mokyklą. Kur pasukti toliau – nežinojau. Kai man pasiūlė vasarą apsilankyti čia pasižiūrėti, nieko daug nesitikėjau, buvo net truputį nedrąsu. Žinoma, iškart po vizito nepagalvojau apie darbą čia, sakiau pagalvosiu. Praėjus kiek laiko pajutau, kad mane traukia čia dirbti. Nebesukęs galvos nusprendžiau įsidarbinti.“

Įmonėje gaminamos įvairių maisto produktų pakuotės, tad čia būtina laikytis griežtų higienos taisyklių: atvykus į darbą privaloma apsirengti specialią aprangą, užsidėti kepurę ir antbarzdį, apsiauti specialius batus, taip pat privaloma nusiplauti rankas. Svarbu, kad į gaminamą produkciją nepatektų plaukų ar šiukšlių.

 

 

Didžiąją darbo laiko dalį Justas gautas užduotis atlieka savarankiškai, su kolegomis bendrauja tik prireikus. „Gestų kalbos vertimo paslaugomis naudotis tenka tik svarbių pokalbių metu. Kasdienėje komunikacijoje su kolegomis bendrauju labai paprastai: gestikuliuojame, kartais skaitau iš lūpų – lengvai suprantame vieni kitus. O su vadovu dažniausiai susirašinėjame.“ – apie komunikaciją darbe pasakoja vaikinas.

 

 

Paklaustas, ar jam patinka spaudos paruošėjo darbas, Justas nedvejodamas ir užtikrintai sako: „Tikrai taip!“ O nedrįstantiems ieškotis darbo kurtiesiems pataria: „Jei galvojate, kad kurtieji negali dirbti, tikrai klystate. Svarbu norėti, nepasiduoti ir tikėti savimi. Aš pats prieš įsidarbindamas labai bijojau, bet dabar dirbu, ir visos baimės liko praeity!“ Visas pokalbis su J. Konteniu – vaizdo siužete.

 

LKD informacija

 

 

Kokia jūsų reakcija?

like
3
dislike
0
love
6
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0