Nuo sausio 1 d. antibiotikai kompensuojami 100 proc.

Informacija apie antibiotikų kompensavimą.

 

Antibiotikai esantys B sąraše, kuriame esantys vaistiniai preparatai buvo kompensuojami tik vaikams ir remtiniems asmenims kompensuojant 50 procentų bazinės kainos, perkeliami į A sąrašą ir nuo 2024 m. sausio 1 d. tokių vaistinių kaina visiems pacientams pagal nurodytas skyrimo sąlygas bus kompensuojama 100 procentų.


Nuo kitų metų pradžios bus kompensuojami visi antibiotikai skirti (pvz:ūminėms viršutinių kvėpavimo takų infekcijoms, ūminio bronchito, ausies infekcinėms ligoms, bakterijų sukeltų ligų, endokardito, odos ir paodžio audinių infekcinių ligų gydymui ir t. t.)


Sveikatos apsaugos ministro įsakymu iš kompensuojamųjų vaistų B sąrašo į A sąrašą bus perkelti šie vaistai: Amoxicillinum, Amoxicillinum et Acidum clavulanicum, Azitromycinum, Benzylpenicillinum, Cefadroxilum, Clarithromycinum, Doxycyclinum, Erythromycinum, Metronidazolum, Nitrofurantoinum,
Phenoxymethylpenicillinum, Sultamicillinum, Sulfadiazidum argentum, Sulfamethoxazolum et Trimethoprinum, Nystatinum.


Šiam sprendimui įgyvendinti iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo bus skirta apie 2 mln. Eurų.


Antimikrobinių vaistinių preparatų vartojimo rekomendacijos yra skirtos Lietuvos  asmens sveikatos priežiūros įstaigų, teikiančių asmens sveikatos priežiūros paslaugas, šeimos gydytojams ir gydytojams specialistams.


Šiuo metu į A sąrašą įrašyti vaistai įvairioms ligoms (pavyzdžiui, onkologinei ligai, tuberkuliozei, cukriniam diabetui, epilepsijai, astmai, šizofrenijai, išsėtinei sklerozei, kraujo krešėjimo sutrikimams) gydyti. Jie gali būti skiriami visiems apdraustiesiems, sergantiems šiame sąraše nurodytomis ligomis, atsižvelgiant į numatytas skyrimo sąlygas. Visų į šį sąrašą įrašytų vaistų bazinės kainos yra kompensuojamos 100 procentų.


Į B sąrašą įrašyti vaistai skiriami tam tikrų socialinių grupių asmenims (pavyzdžiui, vaikams, pensininkams, neįgaliesiems ir kt.), kurių finansinės galimybės įsigyti vienų ar kitų vaistų yra mažesnės.

Šio sąrašo vaistų, skirtų vaikams ir neįgaliesiems, bazinės kainos kompensuojamos 100 proc., o vaistų, skirtų pensininkams ir sumažėjusio 30–40 proc. darbingumo neįgaliesiems gydyti, – 50 procentų.

ligoniukasa.lrv.lt informacija

Kokia jūsų reakcija?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0