WFD Generalinė asamblėja 2019 liepos 21-22 d.

Liepos 21 – 22 dienomis vyko Pasaulio kurčiųjų federacijos Generalinė asamblėja. Svarbiausi dienų įvykiai: patvirtintas naujas gestų kalbos simbolis, išrinktas naujas Pasaulio kurčiųjų federacijos prezidentas, viceprezidentas bei 9 valdybos nariai, taip pat vyko įstatų keitimai.

Sukurtas naujas kurčiųjų simbolis

Vienas reikšmingiausių įvykių – pagaliau sukurtas naujas kurčiųjų simbolis. Metai iš metų žmonės atpažino kurčiuosius iš simbolio, kuriame vaizduojama nubraukta ausis, tačiau šis simbolis iš kurčiųjų pusės kėlė pasipiktinimą, kadangi toks žymėjimas neatskleidžia gestų kalbos ir kurčiųjų identiteto. Neužilgo bus paskelbtas naujas simbolis, kuris buvo patvirtintas Generalinės asamblėjos metu. Simbolio autorius kilęs iš Australijos. Plačiau apie tai bus skelbiama atskira informacija.

Atmestas „garbės prezidento“ pasiūlytas įstatymas

Pirmąją Generalinės asamblėjos dieną buvo svarstomi įstatų pakeitimai. Pateikta pasiūlymų buvo iš ties daug, tačiau patvirtinti ne visi. Didelę diskusiją sukėlė įstatas dėl „garbės prezidento“ titulo, kuris reiškia, kad baigus Pasaulio kurčiųjų federacijos prezidento kadenciją būtų įteikiamas „garbės prezidento“ titulas. Kodėl taip yra? Anksčiau buvo įtrauktas „garbės prezidentas“. Dabar „garbės prezidento“ titulą Pasaulio kurčiųjų federacijoje turi Dr. Markku Jokinen ir Liisa Kauppinen. Be šių dviejų asmenų daugiau niekas „garbės prezidento“ titulo neturi. Yra norima atgal įtraukti „garbės prezidento“ įstatymą, bet Suvažiavimo dalyviai jo nepatvirtino, tam trūko vieno balso, kad būtų įtrauktas įstatymas. Todėl Colin Allen, dabar jau buvęs Pasaulio federacijos prezidentas (2011 - 2019) „garbės prezidento“ titulas nebus suteikiamas.

Pasiūlymas didinti nario mokestį – nepatvirtintas

Kita tema, sukėlusi ne ką mažiau diskusijų, nei „garbės prezidento“ įstatas – nario mokesčio didinimas. Kiekviena valstybė privalo susimokėti nario mokestį. Buvo svarstoma kaip elgtis su valstybėmis, kurios neatsakingai moka nario mokestį.

Yra I, II, III ir IV grupės, pagal kurias nustatyta atitinkama nario mokesčio kaina (tai priklauso nuo dokumentų, balanso, asociacijoje gaunamų algų, išlaidų). Lietuva patenka į brangiausią, I – ąją grupę ir kas mėnesį moka 1 000 eur. nario mokestį. Buvo pateiktas pasiūlymas didinti nario mokesčio kainą 10 % kas metus, tačiau visos 4 grupės dėl to nesutiko. Po kurio laiko buvo siūloma, kad nario mokestį didinti tik I – osios grupės mokėtojams ir žinoma, kad likusios grupės su tuo sutiko. Tačiau situacija pasikeitė, kai kitą dieną, teisininkui paaiškinus, kad pasiūlymai negali būti tvirtinami, prieš tai nepateikus jų 6 mėnesius prieš Suvažiavimą ir tvirtinimas dėl nario mokesčio didinimo buvo atmestas.

Išrinktas naujas Pasaulio kurčiųjų federacijos prezidentas

Nuo 2011 metų prezidento pareigas ėjęs Colin Allen baigia Pasaulio kurčiųjų federacijos prezidento kadenciją, prieš tai įspėdamas, kad pasiūlymo kandidatuoti nebeteiks. Šiais metais savo kandidatūrą pateikė 3 asmenys: Dr. Humberto Insolera (26 balsai), Mr. Bruno Druchen (9 balsai) bei Dr. Joshep Murray (46 balsai) kuris ir išrinktas naujuoju Pasaulio kurčiųjų federacijos prezidentu! Iš Norvegijos kilęs, bet Amerikoje gyvenimą kuriantis prezidentas prieš tai ėjo viceprezidento pareigas.

 

Naujas WFD prezidentas Dr. Joshep Murray

Taip pat išrinktas ir naujasis viceprezidentas, tai Danijos pilietis (Kasper Bergmann), kuris vienintelis ir pateikė siūlymą kandidatuoti, kitų kandidatų nebuvo.  Visi patvirtino jo kandidatūrą, bei išrinkti ir nauji 9 tarybos nariai.

 

naujas WFD viceprezidentas

 

WFD valdybos nariai

Puikiai pritaikyta rinkimų aplinka

Prisiimti atsakomybę už tokio masto renginio organizavimą – didelis iššūkis, su kuriuo susitvarkyti gali tikrai ne kiekvienas. Tačiau Paryžiuje jis suorganizuotas puikiai. Mūsų šalies atstovai ypač patenkinti modernia rinkimų balsavimo sistema – pritaikyta skaitmeninė balsų skaičiavimo sistema, kuomet rezultatai iš karto skenuojami ir matomi statistiniai duomenys ekrane. Tokia naujovė ypač palengvina balsų skaičiavimą iki to laiko buvo atliekamas rankinis balsų skaičiavimo modelis t.y. naudojamos mums atpažįstamos raudona, žalia ir balta kortelės. Puikiai buvo pritaikyta ir multimedija, bei ekranas, todėl pilnavertiškai buvo galima stebėti informaciją.

Sekantis Pasaulio kurčiųjų federacijos kongresas ir Generalinė asamblėja vyks 2023 m. Pietų Korėjoje!

 

Rezultatai rodo, kad 2023 m. WFD vyks Pietų Korėjoje

Pasaulio kurčiųjų federacijos Generalinė asamblėja yra uždaroma ir nuo Liepos 23 – 27 dienos vyks XVIII Pasaulio kurčiųjų federacijos kongresas. Laukite naujienų!

LKD info.

Kokia jūsų reakcija?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0