Facebook valosi: masiškai šalinama melaginga informacija apie vakcinas nuo COVID-19

Iš socialinio tinklo Facebook šalinami melagingi įrašai apie koronavirusą ir COVID-19 vakcinas.

 

Pastaruoju metu internete, ypač socialiniuose tinkluose, plinta itin daug melagingos informacijos apie koronavirusą ir naujus skiepus. Siekiant sustabdyti melagingų naujienų plitimą, Facebook pranešė, jog šalins bet kokius melagingus teiginius ir klaidinančią informaciją apie COVID-19 vakcinas. Melagienos bus šalinamos ir iš Facebook, ir iš Instagram tinklų.

Kas kuria melagingą informaciją?

Pirmiausia, tai daro patys žmonės, tačiau daug melagingos informacijos kuria ir botai – kompiuterinės programos.

Kokia informacija bus šalinama?

Iš socialinių tinklų bus šalinama informacija apie koronavirusą, jeigu tos informacijos klaidingumas buvo įrodytas sveikatos apsaugos ekspertų.

Facebook sudarė sąrašą teiginių apie koronavirusą ir vakcinas, kurie yra melagingi, netikslūs ir kelia paniką. Tarp teiginių, kurie dabar bus šalinami, yra šie:

  • COVID-19 yra žmonių sukurta ar pagaminta liga;
  • Vakcinos nėra efektyvios apsaugant nuo ligos, nuo kurios apsaugoti jos yra skirtos;
  • Persirgti yra saugiau nei pasiskiepyti;
  • Vakcinos yra nuodingos, pavojingos ar sukelia autizmą.

Visi šie teiginiai yra melagingi.

Iš Facebook ir Instagram taip pat bus šalinami pramanai, kad vakcina pakeis žmogaus DNR ar pavers juos nevaisingais, o taip pat – melaginga informacija apie vakcinų gaminimo vietas ar jų efektyvumą.

Bet kaip galime būti tikri, kad koronavirusas nebuvo sukurtas laboratorijoje?

Mokslininkai įsitikinę, kad COVID-19 nėra laboratorijoje sukurtas dalykas, nes jei taip būtų, tuomet viruso genetiniuose duomenyse būtų galima aptikti pėdsakų, jog šį virusą sukūrė laboratorijoje. Bet dabar viruso genuose tokios informacijos nėra, vadinasi, jis nebuvo sukurtas laboratorijoje, o atsirado pats gamtoje.

Ar vakcinos tikrai saugios?

Nors vakcinų patekimas į rinką iš tiesų įvyko gerokai greičiau, nei tai įprasta standartinėje situacijoje, visos oficialių valstybinių institucijų patvirtintos vakcinos perėjo lygiai tuos pačius patikrinimo etapus, įskaitant klinikinius tyrimus su žmonėmis, kaip ir bet kuri kita šiuo metu rinkoje esanti vakcina nuo bet kurios kitos ligos.

Duomenų, įrodančių vakcinų saugumą, mokslo šaltiniuose yra didžiulė gausa, ir nors yra pastebėta, kad kai kuriems žmonėms pasireiškia alerginė reakciją vienai ar kitai sudėtinei vakcinų medžiagai (kas yra būdinga iš esmės visiems vaistiniams preparatams), tyrimų rezultatai rodo, kad vakcinos yra ir saugios vartoti žmonėms, ir efektyvios.

 

Facebook tinklo valdytojai nurodo, kad pašalino jau 12 mln. įrašų iš Facebook ir Instagram dėl to, jog tame turinyje buvo klaidinančios informacijos. Nuo praėjusių metų balandžio įspėjamosiomis žymomis buvo pažymėta apie 50 mln. klaidinančio turinio vienetų.

Visą su COVID-19 susijusių teiginių, kurių Facebook‘e platinti nebegalima, sąrašą rasite paspaudę šią nuorodą.

 

15min.lt informacija

 

Kokia jūsų reakcija?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0