Internete jau dirba virtualus patrulis

Nuo balandžio 6 d. policija pradėjo patruliuoti ir internetinėje erdvėje. Čia virtualus patrulis reaguos į akivaizdžius nusikaltimus ar pažeidimus.

 

Virtualus patrulis – tai trys policijos pareigūnai, kurių pagrindinė užduotis – nusikalstamų veikų ar administracinių nusižengimų prevencija elektroninėje erdvėje. Pareigūnai reaguos tik į akivaizdžius elektroninėje erdvėje daromus ar rengiamus daryti teisės pažeidimus.

Kaip tai vyks? Pastebėjus daromą nusikalstamą veiką internete, asmenys pirmiausia bus įspėti, kad jie nutrauktų galimai neteisėtus veiksmus, o jų nenutraukus (jei jie nereaguos į perspėjimus ir toliau darys nusikaltimą internete) – surinkta medžiaga bus registruojama ir perduodama atitinkamam policijos padaliniui tolimesniam tyrimui.

Įspėti virtualus patrulis galės keliais būdais:

  • viešas virtualaus patrulio įspėjimas kaip komentaras soc. tinkluose arba portaluose;
  • privati žinutė socialiniame tinkle „Facebook“;
  • elektroninis laiškas iš el. pašto virtualus.patrulis@policija.lt.
     

 

Policija taip pat pateikė šešis pavyzdžius, į kokias situacijas reaguos virtualus patrulis:

1. Skelbimai su siūlymais įsigyti kontrabandinių cigarečių ar alkoholio.

2. Siūlymai prisiimti kito asmens padarytą pažeidimą.

3. Grasinimai susidoroti su kitais asmenimis.

4. Siūlymai nusipirkti vairuotojo pažymėjimą ar padėti už pinigus išlaikyti vairavimo egzaminą, siūlymai nusipirkti techninę apžiūrą ir pan.

5. Narkotinių medžiagų platinimas elektroninėje erdvėje.

6. Siūlymai investuoti į įtartinas platformas, pirkti el. būdu netikrose internetinėse parduotuvėse, kitokie sukčiavimai elektroninėje erdvėje.

 

„Tai – pagrindinės veiklos kryptys, kuriomis dirbs šie pareigūnai. Virtualus patrulis dirbs viešai, niekaip neribos žodžio laisvės, nesikiš į privačius asmenų susirašinėjimus“, - informuoja policijos atstovai.

Taip pat gyventojai, matydami pažeidimus elektroninėje erdvėje, patys gali pranešti virtualiam patruliui privačia žinute „Facebook“ sukurtame puslapyje Policijos virtualus patrulis. Čia galima sekti ir virtualaus policijos patrulio pateikiamą informaciją.

Daugiau informacijos apie virtualų patrulį galite rasti čia.

 

Policijos informacija

 

 

Kokia jūsų reakcija?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0