EUD Generalinė Asamblėja 2022: antros dienos apibendrinimas

Informacija apie antrąją 2022 metų EUD Generalinės Asamblėjos dieną.

 

Europos kurčiųjų sąjungos (EUD) Generalinė Asamblėja tęsiasi! Antrąją dieną didelis dėmesys buvo skirtas kurčiųjų moterų teisėms ir galimybėms, aptartas ir moterų įsitraukimas į politiką. Savo politinės karjeros patirtimi su delegatais pasidalino buvusi Belgijos ES parlamento narė Helga Stevens, pranešimą apie organizacijos veiklą ir ateities planus pristatė Europos kurčiųjų moterų forumo atstovės.

Prancūzijoje daug kurčiųjų jau yra įsitraukę į politiką tiek vietos, tiek nacionaliniu lygiu. Šioje šalyje jau įkurta ir kurčiųjų politikų asociacija, kurios nariai tarpusavyje dalinasi įgyta patirtimi, skatina kurčiųjų įsitraukimą į politiką ir pan. Visgi, kurtiesiems įsitraukus į politiką, susiduriama su didele problema – vertimo paslaugų užtikrinimu. Prancūzijoje vertimo paslaugas teikia privatūs gestų kalbos vertėjai, tad norint gauti paslaugas, kurtiesiems reikia susimokėti patiems.

LKD jau anksčiau yra teigusi (bet galime pakartoti), kad Lietuvoje gestų kalbos vertimo paslaugų finansavimo ir skyrimo sistema yra puikiai užtikrinta valstybiniu lygmeniu. Jeigu Lietuvoje, kaip Prancūzijoje, vertimo paslaugas teiktų privatūs gestų kalbos vertėjai, kurtieji susidurtų su itin dideliu neprieinamumu.

Taip pat antrąją EUD GA dieną buvo diskutuojama ir apie kurčiuosius LGBT narius. Vieno pranešimo metu buvo iškelta idėja, kad reikėtų steigti nacionalines kurčiuosius LGBT narius vienijančias organizacijas, kurios galėtų atstovauti ir ginti savo teises.

EUD GA metu skaitytų pranešimų tiesioginių transliacijų vaizdo įrašus galima rasti EUD Facebook puslapyje.

Antroji EUD GA diena buvo sunki, bet labai įdomi ir tikrai ne paskutinė! Dar laukia EUD prezidento, viceprezidento ir Tarybos narių rinkimai. Mūsų atstovai – LKD prezidentas Kęstutis Vaišnora ir Valdybos narys Vytautas Valiauga – dirba toliau.

 

LKD informacija

 

 

Kokia jūsų reakcija?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0