Bibliotekos renginiai – ir klausos negalią turintiems lankytojams

Šiaulių aps. P. Višinskio viešosios bibliotekos renginių vaizdo įrašai - su vertimu į gestų kalbą.

Bibliotekos renginiai – ir klausos negalią turintiems lankytojams

 

Nuo 2019 m. tęsiasi graži Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos (toliau – ŠAVB) ir Lietuvių gestų kalbos vertimo centro Šiaulių teritorinio skyriaus draugystė. Poreikis bendradarbiauti užsimezgė bibliotekai siekiant gerinti kultūros prieinamumą klausos negalią turintiems asmenims Šiaulių mieste.

ŠAVB jau ne vienus metus aktyviai dirba su įvairią negalią turinčiomis visuomenės grupėmis, organizuoja konferencijas, mokymus, pritaiko ir kuria naujas bibliotekos paslaugas kalbos ir komunikacijos sutrikimų turintiems lankytojams. 2020 m. ŠAVB iniciatyva visos Lietuvos viešosios bibliotekos įsitraukė į bendrą projektą „Biblioteka visiems“, siekdamos atsiverti ir būti maksimaliai prieinamos visoms visuomenės grupėms, tarp jų ir įvairią negalią turintiems lankytojams, dažnai patiriantiems socialinę ir kultūrinę atskirtį.

 

BIBLIOTEKOS VAIZDO ĮRAŠAI SU VERTIMU Į GESTŲ KALBĄ

 

 

Lietuvių gestų kalbos vertimo centro Šiaulių teritorinio skyriaus specialistų į gestų kalbą išversti bibliotekos kultūriniai renginiai leidžia kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų bendruomenei aktyviau dalyvauti kultūriniame gyvenime. Įdomiausių kultūrinių renginių įrašų su vertimu į gestų kalbą skaičius bibliotekos grojaraštyje jau perkopė dvi dešimtis ir nuolat auga. Taip pat džiugu, kad vertėjai dažnai dalyvauja didžiuosiuose bibliotekos renginiuose ir prireikus į gestų kalbą renginius verčia tiesiogiai. Tai klausos negalią turintiems žmonėms suteikia galimybę visapusiškai mėgautis renginiais.

 

ŠAVB informacija

 

 

Kokia jūsų reakcija?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0