Svarbūs pokyčiai kelionėms į Jungtinę Karalystę

2020 m. sausio 31 d. Jungtinė Karalystė išstojo iš Europos Sąjungos. Iki šių metų gruodžio 31 d. vis dar vyksta pereinamasis atsiskyrimo laikotarpis, bet jau dabar galioja Europos Sąjungos ir Jungtinės Karalystės bendradarbiavimo susitarimas. Šis susitarimas lemia pokyčius, aktualius Lietuvos piliečiams, todėl Lietuvos Užsienio reikalų ministerija informuoja apie svarbiausius pasikeitimus.

 

Informacija apie keliones į Jungtinę Karalystę nuo 2021 m. sausio 1 d.:

  • Vykstant į Jungtinę Karalystę trumpalaikei kelionei (pvz., verslo vizitas, turizmas, artimųjų lankymas ar pan.), vizos nereikės.
  • Vykstantiems ilgalaikiu tikslu (pvz., gyventi, studijuoti, dirbti ar pan.), reikės gauti vizą.
  • Pagal šiuo metu Jungtinės Karalystės vyriausybės skelbiamą informaciją, be vizos Jungtinėje Karalystėje bus galima praleisti iki 6 mėnesių, tačiau rekomenduoja ateityje prieš vykstant į Jungtinę Karalystę pasitikrinti naujausią informaciją dėl šios taisyklės.
  • Nuo šių metų spalio 1 d. visi vykstantys į Jungtinę Karalystę privalės turėti visos kelionės metu galiojantį pasą. Asmens tapatybės kortele galės naudotis tik turintys Jungtinės Karalystės nuolatinio ar nenuolatinio gyventojo statusą.
  • Dėl dabar tebesitęsiančios pandemijos šiuo metu rekomenduojama nevykti į Jungtinę Karalystę. Tačiau atkreipiamas dėmesys, kad nuo šios savaitės visiems, turintiems teisę atvykti į Jungtinę Karalystę karantino metu, bus privaloma pateikti neigiamą COVID-19 testą, atliktą ne seniau nei 72 val. iki atvykimo.

Visa aktualiausia informacija apie keliones į Jungtinę Karalystę nuolat atnaujinama Užsienio reikalų ministerijos internetiniame puslapyje.

 

Užsienio reikalų ministerijos informacija

 

Kokia jūsų reakcija?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0