Susitikime su Švietimo, mokslo ir sporto ministre – dėmesys kurčiųjų ugdymui
Informacija apie LKD ir kurčiųjų ugdymo įstaigų atstovų susitikimą su Švietimo, mokslo ir sporto ministre.
Rugsėjo 22 d. Gestų kalbos teisė visiems besimokantiems kurtiesiems.
Šią dieną LKD prezidentas Kęstutis Vaišnora kartu su kurčiųjų ugdymo įstaigų vadovais susitiko su Švietimo, mokslo ir sporto ministre Jurgita Šiugždiniene ir aptarė klausos negalią turinčių mokinių švietimo pasiekimus ir vis dar egzistuojančias problemas.
Per susitikimą aptarti konkretūs kurčiųjų bendruomenei rūpimi klausimai: ankstyva šios negalės diagnostika, kuo didesnė pagalba ikimokykliniame ugdyme, svaresnė savivaldybių pagalba vaikams ir šeimoms. Taip pat kalbėta, kaip paskatinti rinktis surdopedagogo - specialiojo pedagogo, dirbančio su klausos sutrikimą turinčiais vaikais, specializaciją.
Susitikimo metu taip pat kalbėta apie klausos negalią turinčių vaikų integraciją į bendrojo lavinimo mokyklas. Remiantis priimtais Švietimo įstatymo pakeitimais, nuo 2025 metų specialiųjų poreikių turintys vaikai galės lankyti artimiausią mokyklą, tačiau jau dabar nuogąstaujama, kad bendrojo lavinimo mokyklos nespės pasirengti priimti klausos negalią turinčių vaikų, užtikrinant jie mokymąsi jų gimtąja gestų kalba. Dėl to kurčiųjų bendruomenės atstovai dar kartą akcentavo, kad rengiantis pereiti prie naujo švietimo modelio, kurčiųjų mokyklos privalo tęsti savo veiklą.
„Svarbiausia – vaikų gera savijauta, palaikanti aplinka, vaikų interesai,“ - sakė ministrė J. Šiugždinienė. Jai pritarė visi susitikimo dalyviai.
Šiuo metu bendrojo ugdymo mokyklose ugdosi 536 mokiniai, kuriems nustatyti nežymūs ar vidutiniai klausos sutrikimai. Specialiosios paskirties ugdymo įstaigas, skirtas didelių klausos sutrikimų turintiems vaikams, pasirinkę 204 mokiniai.
LKD ir ŠMM informacija