Susikurti „Smart-ID“ paskyrą nuo šiol gali ir pirmokas

,,Swedbank'' suteikia galimybę „Smart-ID“ paskyrą susikurti nuo 7 metų vaikams.

 

2022-ųjų rudenį 13-17 m. lietuviai tapo pirmaisiais jaunuoliais Baltijos regione, galinčiais savarankiškai susikurti „Smart-ID“ be kelionės į banko skyrių. Matydami poreikį plėsti finansinių įrankių prieinamumą, Swedbank suteikia galimybę „Smart-ID“ paskyrą susikurti dar jaunesniems asmenims. Tai leis vaikams nuo 7 metų amžiaus nuotoliniu būdu prisijungti prie interneto banko, naudotis elektroninėmis paslaugomis ir padės žengti pirmuosius žingsnius skaitmeninėje erdvėje saugiai.

Vaikams nuo 7 metų registruojant naują paskyrą reikės išmaniojo įrenginio, galiojančio asmens dokumento su elektroniniu lustu ir vieno iš tėvų ar globėjų sutikimo.

Palengvintas „Smart-ID“ registracijos procesas suteiks vaikams paprastesnę prieigą prie pinigų, padės ugdyti finansinį raštingumą, skatins mokytis valdyti asmeninius finansus, naudotis internetine bankininkyste ir kitomis el. paslaugomis.

,,Swedbank’’ atstovai ragina tėvus ar globėjus reguliariai edukuoti savo atžalas kibernetinio saugumo klausimais naudojantis „Smart-ID“ – mokyti juos saugiai prisijungti prie interneto banko ir kitų el. paslaugų, papasakoti, kodėl svarbu niekada niekam neatskleisti PIN kodų, parodyti, kaip saugiai atlikti operacijas internete, kokius kodus būtina patvirtinti, kaip elgtis, jeigu kompiuterio ekrane rodoma skaičių kombinacija nesutampa su rodoma „Smart-ID“ programėlėje ir panašiai.

Programėlę „Smart-ID“ 2017 metais pristatė estų bendrovė „SK ID Solutions“. Šiuo metu ja naudojasi daugiau 1,6 mln. lietuvių. Su „Smart-ID“ iš viso per mėnesį atliekama apie 85 milijonų operacijų, Lietuvoje – apie 35 milijonai.

,,Swedbank’’ informacija

Kokia jūsų reakcija?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0