Šių metų „Draugystės veža!” kryptis – Kijeve vyksianti „Eurovizija”

Gegužės viduryje Kijeve vyksiančiame „Eurovizijos“ dainų konkurse Lietuvai atstovausiančios grupės „Fusedmarc“ muzikantai tikrai nebus vieniši – Ukrainos sostinėje juos palaikys penkios socialinės akcijos „Drausytė veža!“ laimėtojų poros. Jei esi neįgalus arba turi negalios paliestą draugą, vienas iš tų laimingųjų gali būti ir tu!

Šių metų „Draugystės veža!” kryptis – Kijeve vyksianti „Eurovizija”

Jau antrus metus „Baltijos Ugdymo Centro“ organizuojama akcija „Draugystė veža!“ šiemet įgavo dar didesnį pagreitį, nes prie jos prisidėjo Neįgaliųjų reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, o iniciatyvą pristato LRT.

 

Neįgaliųjų reikalų departamento direktorė Asta Kandratavičienė džiaugiasi, kad Lietuva turi dar vieną progą įsitikinti, jog atskirtis tarp sveikųjų ir negalios paliestų  kyla tik dėl nežinojimo.

 

„Šeštadienį, po nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos finalo, LRT televizija simboliškai parodė puikų prancūzų filmą „Neliečiamieji“ („Intouchables“), pasakojantį apie nepaprastą paralyžiuoto aristokrato ir jauno jo slaugytojo draugystę. Socialinė akcija „Draugystė veža!“ skirta parodyti, kad ir Lietuvoje turime tokio bendravimo pavyzdžių. Žmonės, geriau pažinę neįgaliuosius įsitikina, kokie ji  gali būti linksmi, šmaikštūs, dėmesingi, draugiški ir empatiški. Tikiu, kad dabar esanti praraja tarp šių dviejų pasaulių ilgainiui išnyks. Ir tam tikrai labai pasitarnaus „Draugystė veža!”, - džiaugėsi A.Kandratavičienė.

 

Akcijos taisyklės paprastos: du draugai, vienas iš kurių yra neįgalus, turi užpildyti LRT.lt puslapyje esančią anketą http://www.lrt.lt/projektai/draugyste_veza/anketa#skip ir papasakoti savo draugystės istoriją. Filmuoti pasakojimai apie organizatorių atrinktų dvidešimt pretendentų porų bus parodyti LRT televizijos laidoje „Labas rytas, Lietuva“, kurios žiūrovai balandžio 14 – 30 d. balsuodami ir išrinks penkias gražiausias istorijas.

 

Laimėtojų laukia įspūdžių ir nuotykių kupina kelionė į Kijevą bei galimybė gyvai stebėti Lietuvai atstovausiančių „Fusedmarc“ ir kitų šalių atstovų pasirodymus.

 

„Neįgaliųjų ir sveikųjų norai nesiskiria – jie visi trokšta draugauti, keliauti, smagiai leisti laiką. Socialinė akcija „Draugystė veža!” visa tai suteikia. Todėl labai kviečiu nepabijoti ir užpildyti anketą. Patikėkite – tikrai verta! Praėjusiais metais į Stokholmą važiavusios penkios draugystės ambasadorių poros iki šiol gyvena kelionės ir nuotykių įspūdžiais. Kai kuriems neįgaliukams tai buvo pirmas kartas, kai jie be priežiūros paliko tėvų namus ir tai suteikė drąsos naujiems puikiems startams. Nėra geresnio nuotykių bendrininko, nei draugas, o šių metų draugystės keliai veda į Kijevą“, - šelmiškai šypsojosi socialinės akcijos „Draugystė veža!” sumanytoja, viena iš „Baltijos Ugdymo Centro“ partnerių Žydrė Gedrimaitė.

 

 

NRD inf.

Kokia jūsų reakcija?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0