Šiaulietės Natalijos gėlės iš karoliukų

Straipsnis apie šiaulietės Natalijos Gudeikienės kuriamas gėles iš karoliukų.

Šiaulietės Natalijos gėlės iš karoliukų

 

Š. m. kovo mėnesį Drąsučių bibliotekos knygų fonde veikė Šiaulių kurčiųjų meno užimtumo vadovės Natalijos GUDEIKIENĖS darbų paroda „Gėlės iš karoliukų“. Čia  „pražydo“  biserio  technika atliktos pačios įvairiausios gėlės:  narcizai, žibuoklės, snieguolės, orchidėjos, pakalnutės.

Žodis „biseris“ išvertus iš arabų kalbos reiškia „karoliai“. Šios technikos istorija siekia kelis tūkstančius metų, o jos plitimą dar labiau paskatino stiklo atsiradimas.

Kurčiųjų bendruomenės narės Natalijos Gudeikienės, gyvenančios Lieporių kaime, Šiaulių rajone, pražydintos gėlės atspindi pastarųjų dviejų metų kūrybinio darbo rezultatus. „Darbeliai iš karoliukų man tapo pomėgiu, turiningu laisvalaikio leidimo būdu ir atgaiva dūšiai. Kūryba man teikia tokį džiaugsmą, kad be jos savęs jau neįsivaizduoju“, – sakė parodos autorė.

 

 

 

Jos gimtinė – Rusijoje, į Lietuvą su šeima atsikėlė, kuomet dar nebuvo išaugusi kūdikio drabužėlių. Daugelis Nataliją pažįsta kaip aktyvią Šiaulių kurčiųjų reabilitacijos centro užimtumo būrelio vadovę. Tačiau tik retas žino, kad ir ji pati gamina įvairiausius rankdarbius, šviežiausia jos aistra – karoliukų vėrimas.

 

 

 

Pažintis su biserio technika buvo netikėta. Prieš keletą metų internete ieškojo idėjų rankdarbių užsiėmimams ir pamatė karoliukais papuoštą medį, kuris sužadino smalsumą, pakurstė vaizduotę ir įkvėpė pasidomėti iki tol nematyta technika. Pirmas įspūdis ilgai nedavė ramybės, jį dar labiau sustiprino vienas apsilankymas siuvimo reikmenų parduotuvėje. Pamačiusi tūkstančius įvairių įvairiausių spalvų karoliukų, suprato: tai kaip tik tai, ko ieškojo.

 

 

 

Pirmuosius darbus atlikti neįgudusioms rankoms sekėsi sunkokai, tačiau su kiekviena diena sėkmė vis labiau artėjo. Natalija „persilaužė“ ir užsikabino. Nenuilstanti rankdarbių mėgėja teigia turinti ir daugiau pomėgių. Labai patinka keliauti, siuvinėti. Savo darbus Natalija dovanoja draugams, pažįstamiems – teigia, kad labai geras jausmas juos palydėti į naujus namus ir kitiems suteikti džiaugsmo. Iš kur atsiradęs poreikis kurti, Natalija net nežino, tačiau už šią dovaną likimui dėkinga.

 

 

 

Bibliotekoje buvo eksponuojama tik dalis Natalijos darbelių, kiti liko namuose. Prieš tai N. Gudeikienės darbų parodos eksponuotos Šiaulių kurčiųjų reabilitacijos centre ir yra sulaukusios didelio susidomėjimo bei gražių atsiliepimų.

 

Tekstą parengė Karina Ragulina

Nuotraukos iš asmeninio archyvo

 

 

Kokia jūsų reakcija?

like
4
dislike
0
love
25
funny
0
angry
0
sad
1
wow
8