Seimas pritarė: vaikai gaus vienkartines išmokas

Dėl koronaviruso COVID-19 pandemijos ir karantino daug tėvų ir mamų neteko darbo, išėjo į prastovas arba jiems sumažėjo darbo krūvis, todėl sumažėjo bendros šeimos pajamos. Atsižvelgiant į ekonominį nuosmukį, Seimas patvirtino – visi vaikai, kurie dabar jau gauna vaiko pinigus arba iki gruodžio 31 d. gaus vaiko pinigus, papildomai gaus vienkartinę finansinę išmoką.

Vienkartinė išmoka yra susieta su vaiko pinigais. Įprastai vaiko pinigai vienam vaikui yra 60 eurų per mėnesį, bet jeigu vaikas yra neįgalus, iš gausios ar nepasiturinčios šeimos, vaikui mokama 100 eurų per mėnesį išmoka. Naujos vienkartinės išmokos dydis priklausys nuo to, kokio dydžio vaiko pinigai gaunami:

  • jeigu vaiko pinigai iš viso siekia 60 eurų, vienkartinė išmoka bus 120 eurų;
  • jeigu vaiko pinigai iš viso siekia 100 eurų, vienkartinė išmoka bus 200 eurų. 

Beje, jei po karantino šeima patiria sudėtingą finansinę situaciją, papildomą vienkartinę išmoką gauti bus paprasčiau. Pavyzdžiui, paprastai norint gauti vienkartinę išmoką yra vertinamos praėjusių 12 mėnesių šeimos pajamos. Bet nuo dabar iki birželio 30 d. bus vertinamos tik šeimos pajamos nuo balandžio iki birželio 30 d, o nuo liepos 1 d. bus vertinamos praėjusių 3 mėnesių šeimos gautos pajamos.

Vienkartinę išmoką galės gauti tie vaikai, kurie nuo 2020 m. kovo 16 d. gauna ar gavo vaiko pinigus ar pradės juos gauti šiemet, iki gruodžio 31 dienos. Kaip ir vaiko pinigus, vienkartinę išmoką taip pat skirs ir išmokės miestų savivaldybių administracijos. Norint gauti vienkartinę vaiko išmoką, nereikia kreiptis į savivaldybę – vienkartinė išmoka vaikams bus skiriama automatiškai ir tėvams nereikės pildyti atskiro prašymo. 

Jeigu šeima, gaunanti išmoką, patiria socialinę riziką, išmoka bus mokama tokiu pat būdu kaip ir vaiko pinigai – ne išmokant pinigus, o nuperkant prekes ar kompensuojant paslaugas, pavyzdžiui, nuperkant maisto produktų, apmokant vaiko darželio ar būrelių išlaidas ar skiriant socialines korteles apsipirkti parduotuvėje.

Daugiau informacijos ČIA.

Kokia jūsų reakcija?

like
8
dislike
1
love
0
funny
1
angry
1
sad
0
wow
0