„Panorama“ LRT Plius eteryje rodoma nauju formatu

Informacija apie kurtiesiems pritaikytų laidų "Panorama" ir "Dienos tema" transliacijas LRT Plius eteryje.

 

Neseniai Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija (LRT) pradėjo naują televizijos sezoną ir kurtieji žiūrovai iškart pastebėjo, kad pasikeitė naujienų laidos „Panorama“ su vertimu į gestų kalbą formatas – LRT Plius kanalo transliacijos metu gestų kalbos vertėjas nuo šiol matomas ne mažame laukelyje ekrano kamputyje, o daug didesniu formatu. Apie tokį gestų kalbos vertėjo formatą televizijos eteryje buvo kalbėta jau seniai, o šiemet, po ilgų diskusijų ir derinimo, pagaliau pavyko to pasiekti – kurčiųjų bendruomenės nariai džiaugiasi, kad dabar ekrane gali aiškiai matyti vertimą į lietuvių gestų kalbą.

„LRT džiaugiasi, kad įvykdė anksčiau duotą savo pažadą kurčiųjų bendruomenei ir dabar jau transliuoja „Panoramą“ bei „Dienos temą“ per LRT PLIUS kanalą kurtiesiems tinkamu vertimo į gestų kalbą formatu. Tačiau tai – pirmieji LRT žingsniai dėl informacinės aplinkos pritaikymo klausos negalią turintiems asmenims. Kol kas versti į lietuvių gestų kalbą analogišku formatu kitų laidų dar negalima – pirmiausia LRT turi pastiprinti savo techninę bazę.“ – sako LRT programų departamento Produkcijų valdymo skyriaus vadovė Kristina Kulionienė.

„Dėkojame LRT komandai už tai, kad jie įsiklauso į kurčiųjų poreikius ir dabar „Panorama“ bei „Dienos tema“ jau pritaikytos taip, kaip prašė kurtieji. Nors kol kas nauju formatu transliuojamos tik šios laidos, tačiau tai jau yra didelis laimėjimas Lietuvos kurčiųjų bendruomenei.“ – džiaugiasi Lietuvos kurčiųjų draugijos prezidentas Kęstutis Vaišnora.

Kaip pabrėžia LKD prezidentas K. Vaišnora, Lietuvos kurčiųjų draugija ateityje ir toliau nuosekliai bendradarbiaus su LRT. Tikimasi, kad netrukus LRT eteryje kurtieji žiūrovai išvys ir daugiau laidų, kurios bus transliuojamos su vertimu į lietuvių gestų kalbą analogišku formatu.

 

LKD informacija

 

 

Kokia jūsų reakcija?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0