Kaip teisingai naudotis 112 mobiliąja programėle?

Informacija kaip teisingai 112 mobiliąja programėle.

 

Kaip žinote, Lietuvoje klausos negalią turintys asmenys turi galimybę naudotis 112 mobiliąja programėle, kuri suteikia galimybę išsikviesti skubią policijos, priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos, greitosios medicinos pagalbos gimtąja lietuvių gestų kalba ir tekstinėmis žinutėmis.

Neseniai gavome informaciją, kad kurtieji norėdami atlikti testavimą (pasižiūrėti programėlės funkcionalumą) arba netyčia inicijavo skambutį, nebijotų atsiliepti į BPC darbuotojo perskambinimą. Jei norite atlikti testavimą, vaizdo skambučio metu reikia pasakyti, jog bandote programėlės funkcionalumą arba tekstinio pokalbio metu parašyti raktintį žodį ,,Testas”. Jei neinformuoste, t.y. nebus jokio raktinio žodžio, o pasinaudojus vedliu ar tekstiniu susirašinėjimu bus parašyta informaciją apie tariamą įvykį (pvz. Vedlio pagalba pasirinktas tekstas - „Policija – užpuolimas, smurtas, susižalojimas“, tokiu atveju visada BPC operatorius jums perskambins – ir jūs privalote atsiliepti. Jei neatsiliepsite, BPC operatorius perduos informaciją skubiosios pagalbos tarnyboms.

  • Jeigu netyčia inicijavote skambutį ir jums skubi pagalba nereikalinga, nenutraukite skambučio, palaukite, kol atsilieps BPC operatorius arba parašykite, jog jums pagalba nereikalinga, pavyzdžiui, paspaudėte netyčia. O jeigu nutraukėte skambutį, BPC operatorius jums perskambins, tai nebijokite atsiliepti į BPC operatoriaus perskambinimą. BPC darbuotojas radęs praleistus skambučius, privalo visiems perskambinti, kad galėtų įsitikinti, ar žmogui reikalinga (nereikalinga) pagalba.
  • Būna situacijų, kai kurčiasis netyčia inicijavo tekstinį skambutį (vedlio pagalba), neatsiliepus į BPC perskambinimą bei atvykus policijos pareigūnams, paaiškėja, kad kurčiasis bijojo rašyti, nes nelabai moka. Kai taip nutinka ir jums perskambina BPC darbuotojas, nebijokite atsiliepti vaizdo skambučiu ir pasakyti, kad pagalba nereikalinga.
  • Jei jau išsikvietėte BPC pagalbą ir įvykio metu negalite susikalbėti su atvykusiais skubusios pagalbos tarnybos pareigūnais arba medikais, jūs turite skambinti ne į 112, o kreiptis į nuotolinį gestų kalbos vertimą per Skype programą. Gestų kalbos vertimo paslaugą galite gauti bet kuriuo metu, visą parą - Skype adresu: 24/7LGKvertimas
  • Siekiant užtikrinti sklandų ir aiškų bendradarbiavimą ir pagalbą su BPC - paskambinę atsakykite į BPC operatoriaus (gestų kalbos vertėjo) užduodamus klausimus. 
  • Operatyviam ir kokybiškam reagavimui užtikrinti būtinas leidimas programėlėje įjungti mobiliojo įrenginio buvimo vietos nustatymą. Programėlė skubiosios pagalbos prašymo metu gali nustatyti  Naudotojo (skambinančiojo) buvimo vietą, naudojant išmaniojo telefono operacinės sistemos vietos nustatymo funkcionalumą. 

Išsamią informaciją, kaip įsidiegti programėlę, kaip naudotis ir kitą informaciją apie 112 mobiliąją programėlę galite rasti atmintinėje čia.

Atsakingai naudokitės BPC programėle - už tyčinį BPC darbuotojų ir pagalbos tarnybų pareigūnų darbo trukdymą gresia piniginės baudos.

BPC informacija

Kokia jūsų reakcija?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0