Kokias pasekmes sukelia neapykantos kalba ir nusikaltimai?

Informacija gestų kalba apie neapykantos kalbos sukeliamas pasekmes.

 

Neapykantos nusikaltimų žala išsiskiria ne tiek fizine ar turtine žala, kiek itin didele moraline žala, kadangi tokiomis nusikalstamomis veikomis kėsinamasi į asmens tapatybę bei į asmenų lygiateisiškumą. Šiomis nusikalstamomis veikomis bauginamas ir žeminamas ne tik atskiras asmuo, bet ir visa bendruomenė.

Neapykantos nusikaltimai sukuria baimės atmosferą, siunčia žinutę ne tik konkrečiam asmeniui, bet ir visai grupei, tad kiti atitinkamai grupei priklausantys asmenys ima jaustis nesaugūs. Neapykantos nusikaltimai skaldo visuomenę, gali išprovokuoti keršto atakas ar didesnius neramumus visuomenėje.

Neapykantos nusikaltimai paveikia nukentėjusiųjų ir jų bendruomenių emocinę savijautą, sukelia baimę, nerimą, pyktį, gėdą, nesaugumo, nepasitikėjimo ir pažeidžiamumo jausmus. Kai kurie neapykantos nusikaltimus patyrę asmenys ima vengti viešų erdvių, bendruomenės susibūrimų, nesaugiai jaučiasi darbo vietoje ar net emigruoja į užsienį.

 

Šaltinis: Žmogaus teisių gidas

 

Vaizdo įrašų ciklas apie neapykantos kalbą rengiamas įgyvendinant projektą „Lietuvos kurčiųjų draugijos veiklos rėmimas 2023 metais“, kurį finansuoja Neįgaliųjų reikalų departamentas prie SADM.

 

 

Kokia jūsų reakcija?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0