LKD mokymai

Birželio 9–10 d. kurčiųjų organizacijų vadovams ir darbuotojams LKD Kaune surengė mokymus „Darbas su savanoriais, mentorystė darbe“ pagal SADM finansuojamą projektą „Lietuvos kurčiųjų draugijos stiprinimas – iš organizacijos vidaus į išorinį bendradarbiavimą“.

Tik nuo 2019 metų LKD pradėjo dirbti su savanoriais. Siekiant paruošti kurčiųjų organizacijas priimti savanorius, buvo mokoma, kas yra savanorystė ir mentorystė, kaip mentorius gali įtraukti savanorius, juos motyvuoti, planuoti jų veiklą, kartu su jais kelti problemas ir ieškoti sprendimų bei kaip įvertinti savanorio pasiekimus.

Pagrindinė išmokta pamoka: savanorystė – tai ne darbas, o veikla. "Girdinčiųjų rate savanorystė yra labai palitęs reiškinys, - po mokymų dėstė LKD prezidentas Kęstutis Vaišnora. "Tikiuosi, kad per artimiausią penkmetį ir kurčiųjų bendruomenėje turėsime daug kurčiųjų savanorių, kurie įsitrauks ne tik į savo organizacijų, bet ir į girdinčiųjų organizacijų veiklas. Savanorystė yra tikrai svarbi."

Mokymus vedė viešosios įstaigos „Socialinis veiksmas" lektorės. Dalyvavo 15 kurčiųjų organizacijų atstovų iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Kėdainių ir Alytaus.

Jeigu ir jūs norite tapti LKD savanoriais, kreipkitės į savo miesto kurčiųjų reabilitacijos centrą.

Kokia jūsų reakcija?

like
0
dislike
0
love
1
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0