Lietuvos atstovai tarptautinėje konferencijoje Rygoje pristatė 112 programėlę

Informacija apie Lietuvos atstovų dalyvavimą tarptautinėje konferencijoje Rygoje.

Lietuvos atstovai tarptautinėje konferencijoje Rygoje pristatė 112 programėlę

 

Spalio 6-8 dienomis Rygoje, Latvijoje, vyksta Europos skubios pagalbos numerio (112) asociacijos metinė konferencija (angl. EENA - European Emergency Number Association).

Šiais metais Rygoje susirinko per tūkstantį pagalbos tarnybų atstovų iš daugiau nei 60 valstybių. Tris dienas vyksiančiame renginyje skaitomi pranešimai, pristatomi naujausi technologiniai pasiekimai ir dalijamasi gerąja patirtimi bei idėjomis, kaip pagerinti žmonių saugumą ir skubios pagalbos tarnybų paslaugų prieinamumą negalią turintiems asmenims.

 

 

EENA konferencijoje skaityti pranešimą apie Lietuvoje jau metus sėkmingai veikiančią kurtiesiems ir neprigirdintiesiems pritaikytą skubios pagalbos numerio 112 mobiliąją programėlę buvo pakviesti LKD prezidentas Kęstutis Vaišnora bei kolegos iš Bendrojo pagalbos centro (BPC) – viršininko pavaduotojas Tadas Maroščikas ir operatorius Darius Indrišionis. Po pranešimo sulaukėme daug klausimų – specialistais iš visos Europos stebėjosi lietuviškos 112 programėlės pritaikymu klausos negalią turintiems asmenims.

LKD prezidentas K. Vaišnora pažymėjo, kad kuriant kurtiesiems pritaikytą mobiliąją skubios pagalbos numerio aplikaciją būtina bendradarbiauti su nacionalinėmis kurčiųjų organizacijomis, nes tik bendradarbiaujant yra sukuriami teisingi technologiniai sprendimai.

Po oficialios konferencijos dalies Lietuvos atstovai susitiko su Airijos skubios pagalbos centro atstovais ir pasidalino savo gerąja patirtimi sukuriant ir įdiegiant 112 aplikaciją mūsų šalyje. Tikimės, kad mūsų išsakytos mintys ir patarimai padės kolegoms paskatinti airiškos programėlės versijos sukūrimą ir kurtieji Airijoje neužilgo galės savarankiškai išsikviesti skubios pagalbos tarnybas.

 

 

Na, o mes savo ruožtu džiaugiamės ir didžiuojamės, kad esame pavyzdys kitoms Europos valstybėms, kaip tinkamai sukurti ir pritaikyti skubios pagalbos numerio aplikaciją kurtiesiems ir neprigirdintiesiems. Už tai dėkojame visiems kolegoms iš Bendrojo pagalbos centro!

Kartu konferencijoje taip pat dalyvavo LKD viceprezidentas Mykolas Balaišis, LKD viešųjų ryšių koordinatorė Justina Vertelkaitė bei gestų kalbos vertėja Justina Naujokaitytė.

Daugiau nuotraukų ČIA.

 

LKD informacija

 

 

Kokia jūsų reakcija?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0