Keliaujant po Europą pravers draudimo kortelė, kuri išduodama nemokamai

Ligonių kasos rekomenduoja užsisakyti Europos sveikatos draudimo kortelę.

 

Keliaujant tenka susidurti su įvairiomis neplanuotomis, ne visada maloniomis situacijomis.

Ligonių kasos rekomenduoja užsisakyti Europos sveikatos draudimo kortelę (trumpai ESDK). ESDK yra dokumentas, patvirtinantis privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) apdrausto asmens teisę gauti iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) apmokamas būtinosios medicinos pagalbos paslaugas. Galioja visose ES šalyse, taip pat Norvegijoje, Islandijoje, Lichtenšteine, Šveicarijoje ir Jungtinėje Karalystėje. Kortelė galioja tik laikino buvimo metu. Jei asmuo neturi privalomojo sveikatos draudimo, naudotis kortele negali. ESDK turėtojams apmokamos tik būtinosios medicinos pagalbos paslaugos.

Išsiimti kortelę galima iš karto atvykus į bet kurią teritorinę ligonių kasą arba užpildyti prašymą prisijungus prie ligonių kasų interneto svetainės arba Valstybinės ligonių kasos (VLK) informacinės sistemos: wwwww: https://e.vlk.lt/auth/start.html . Kortelė yra išduodama nemokamai. Pageidaujant ESDK gali būti pristatyta Lietuvoje į užsakovo nurodytą paštomatą. Pristatymo paslauga yra mokama. 

Jei išvykote iš Lietuvos nepasiėmę ESDK arba kelionės metu ją praradote ir Jums skubiai prireikia kreiptis dėl būtinosios medicinos pagalbos į ES šalies gydymo įstaigą, galite prisijungti prie VLK informacinės sistemos ir savarankiškai, saugiai bei greitai susiformuoti sau ir (ar) nepilnamečiams savo šeimos nariams sertifikatus, laikinai pakeičiančius ESDK. Tam kad galėtume Jus identifikuoti, reikia prisijungti per Elektroninių valdžios vartų portalą

Jei viešėdami ES ar EEE šalyse narėse, Šveicarijoje ar Jungtinėje Karalystėje neturėjote nei ESDK, nei ją pakeičiančio Sertifikato, suteiktų būtinosios medicinos pagalbos paslaugų išlaidas teks apmokėti patiems. Tačiau grįžę į Lietuvą, Jūs galėsite kreiptis į teritorinę ligonių kasą pagal savo gyvenamąją vietą dėl išlaidų kompensavimo.

 

Svarbu žinoti, kad abu dokumentai galioja tik tose užsienio gydymo įstaigose, kurios yra sudariusios sutartis su tos šalies ligonių kasomis, o skirtingose Europos šalyse pacientams gali būti taikomos tam tikros priemokos bei mokesčiai.

VLK duomenimis, per pirmą šių metų pusmetį ligonių kasos Lietuvos keliautojams išdavė per 150 tūkst. ESDK ir sertifikatų.

 

 

Kokia jūsų reakcija?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0