Atšalus orams tinkamai apsirenkime

Stipriai atšalus orams Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai rekomenduoja į lauką eiti tinkamai pasiruošus, svarbiausia – šiltai ir patogiai apsirengti.

 

Prieš eidami į lauką:

  • Atsižvelkite į sinoptikų įspėjimus – pasitikrinkite internete, ką rekomenduoja specialistai;
  • Keliais sluoksniais apsivilkite tinkamus šiltus drabužius, kumštines pirštines, ausis dengiančią kepurę, šiltą neankštą avalynę, vilnones kojines, esant reikalui pridenkite veidą.
  • Dar būnant namuose galite išgerti šiltų skysčių (pvz., arbatos, kakavos) ir tik tada eiti į lauką.
  • Prieš eidami į lauką nevartokite alkoholio, nes nuo alkoholio apsvaigęs žmogus greičiau sušąla.
  • Nedėvėkite drėgnų drabužių, kojinių, pirštinių.
  • Jeigu ruošiatės lauke sportuoti, įvertinkite, ar tam yra tinkamos sąlygos, apsirenkite  specialią aprangą (apatinius termo drabužius), tinkamą avalynę. Pajutę dilgčiojančius rankų ar kojų pirštus, kandančius skruostus bei kitus sveikatos sutrikimus, grįžkite į šiltą patalpą.

Lauke:

  • Venkite ilgai stovėti ar sėdėti šaltame ore vienoje vietoje, nes nejudėdami greičiau sušalsite.
  • Spustelėjus speigui įvertinkite, ar galite būti lauke. Ilgai esant šaltyje žmogaus pojūčiai susilpnėja, apima mieguistumas, žmogus nejaučia šalčio ir dėl nušalimų atsiradusio skausmo.
  • Sudrėkus, sušlapus drabužiams, kuo greičiau grįžkite į šiltą vietą ir  pasikeiskite sausais.
  • Žiemą padidėja rizika susirgti gripu ar kitomis ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis. Kiekvienas susirgimas užkrečiamąja liga alina imuninę sistemą. Todėl NVSC specialistai pataria stiprinti imunitetą ir laikytis šių asmens higienos taisyklių: dažnai plauti rankas su muilu ir vandeniu, kosėti ir čiaudėti prisidengiant vienkartine nosine ar alkūnės linkiu, o ne į delną, drėgnu būdu valyti kambarius, net ir spaudžiant stipriam šalčiui itin svarbu dažnai vėdinti patalpas.

 

Rekomendacijos tėvams: grynas oras ir fizinė veikla ypač svarbi gerai sveikatai palaikyti, imunitetui stiprinti. Tačiau spaudžiant stipriam šalčiui rekomenduojama trumpinti buvimo lauke kartu su vaikais laiką, lauke stengtis judėti ir dažnai grįžti į patalpas pasišildyti.

Taip pat NVSC atkreipia dėmesį, kad lauke atšalus orui, imama intensyviau šildyti pastatus (butuose, namuose būna daug šilčiau), dėl to paprastai padidėja oro tarša kietosiomis dalelėmis. Tad rekomenduojama stebėti oro taršos duomenis, kurie skelbiami interneto svetainėje www.gamta.lt, ir padidėjus oro taršai lauke būti trumpiau.

 

NVSC informacija

 

Kokia jūsų reakcija?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0