Įsigaliojo draudimas rūkyti daugiabučių balkonuose

Nuo sausio 1 d. įsigaliojo draudimas rūkyti daugiabučių namų balkonuose.

 

Toks draudimas daugiabučiame name galios tik tokiu atveju, jei bent vienas to namo gyventojas bus pateikęs savo gyvenamosios vietos savivaldybės administracijai pranešimą dėl prieštaravimo pareiškimo. Prie daugiabučio namo arba jo viduje tokiu atveju turės būti įrengti ženklai apie draudimą rūkyti balkonuose. Tą padaryti turės pastato administratorius, bendrija arba savivaldybė.

Jeigu kaimynai ir neprieštaraus, rūkaliai privalės užtikrinti, kad dūmai nepatektų į kitų namo gyventojų patalpas.

Nustačius pažeidimą, patalpos, kurioje buvo rūkyta, savininkas pareigūnams privalės nurodyti rūkiusiojo duomenis (vardą, pavardę ir gyvenamosios vietos adresą) – pasakyti, ar rūkė pats, ar rūkė pas jį atvykęs svečias, draugas. Jeigu neįvardija – baudžiamas savininkas. Jeigu nurodo pažeidėją – baudžiamas tik pažeidėjas.

Neleistinai daugiabučio balkone rūkiusiam žmogui gresia įspėjimas arba bauda nuo 20 iki 50 eurų, o padarius pažeidimą pakartotinai – nuo 50 iki 90 eurų. Patalpų savininkams, nenurodžiusiems rūkiusiojo duomenų, gresia bauda nuo 30 iki 60 eurų, o padarius pažeidimą pakartotinai – nuo 60 iki 120 eurų.

Protokolus už pažeidimus galės surašyti ne tik policija, bet ir savivaldybių administracijų viešosios tvarkos pareigūnai.
Be kita ko, įstatymo pakeitimais uždrausta rūkyti ir sporto varžybų ar kitų renginių lauke metu, dengtose viešojo transporto stotelių vietose, vaikų žaidimo aikštelėse ir viešojo maitinimo vietose lauke.

Šis draudimas nebus taikomas rūkymui skirtose vietose.

 

Šaltinis: 15min.lt

 

Kokia jūsų reakcija?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0