Irina Chepchina: „Lietuvių palaikymas Ukrainos kurtiesiems labai svarbus.“

Pokalbis su Ukrainos kurčiųjų draugijos prezidente Irina Chepchina.

 

Prieš keletą dienų mums pavyko pakalbinti Ukrainos kurčiųjų draugijos prezidentę Ирина Чепчина (Irina Chepchina). Keletas įžvalgų iš pokalbio:

  • Ukrainos kurčiųjų draugija liko dirbti Kyjive, kad kurtiesiems suteiktų visą reikalingą pagalbą. Savo vietose liko ir regioninių organizacijų vadovai - jie taip pat tęsia darbą. Iš viso Ukrainoje yra 22 regioninės kurčiųjų organizacijos.
  • Ukrainoje kurtiesiems daug padeda savanoriai - jie atvyksta, dalina maistą ir vandenį. Daug kurčiųjų ateina į bendruomenių namus: čia jie apnakvyndina, paskui perkelia į kitus miestus, kur saugiau.
  • Šiuo metu labai svarbus informacijos teikimas kurtiesiems. Ukrainos kurčiųjų draugija skelbia daug informacijos socialiniame tinkle „Facebook“: apie padėtį miestuose, prezidento, miestų merų kreipimusis, informaciją apie formuojamus humanitarinius koridorius ir t.t. Taip pat plačiai naudojama ir „Telegram“ platforma.
  • Šiuo metu kurtiesiems nuotolinės vertimo paslaugos ir informacija teikiama 24/7.
  • Ukrainoje gyvena 39 tūkst. kurčiųjų, bet išvykti ryžosi tik nežymi bendruomenės dalis - kurčiųjų karo pabėgėlių skaičius pasiekė 2–3 tūkstančius (kovo 17 d. informacija) ir neženkliai auga.
  • Ukrainos kurčiųjų sportininkų rinktinė gegužę Brazilijoje vyksiančiose kurčiųjų vasaros žaidynėse planuoja dalyvauti.
  • Ukrainos kurčiųjų draugijos prezidentė dėkoja visiems lietuviams už pagalbą, paramą ir palaikymą – tai ukrainiečiams labai svarbu!

Jau netrukus pasirodys naujas „Akiračio“ numeris, kuriame rasite išsamų pokalbio su Ukrainos kurčiųjų draugijos prezidente Ирина Чепчина (Irina Chepchina) straipsnį. Kviečiame skaityti!

 

LKD informacija

 

 

Kokia jūsų reakcija?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0